SAĞLIK

KANSER DİYE BİRŞEY YOK, B17 VİTAMİN EKSİKLİĞİ VAR

Kanserle Sa/va/şan B17 Vitamini Hakkında (Amigdalin) Bilinen Tüm Te/hlikeli Tü/mörleri Yok Ediyor! Peki, Vitamin B17 Hangi Gıdalarda Bulunur?Dünyada birçok insanı muzdarip olduğu ka/nserin bireylerde görülme sıklığı günden güne artıyor. En ö-ldürücü hastalıklardan birisi olan ka/nserin hala daha çaresini arıyorlar.

Ancak şimdi sizleri şa/şırtacak bir haberimiz var. Son araştırmalara göre ka/nseri iyileştirebilen ve tüm kö/tü huylu hücreleri durdurabilen bir vitamin bulundu. B17 Vitamini, za/rarlı hücreleri bir taraftan yok ederek ha/stalığın ilerleme sürecini yavaşlatıyor, fakat B17 vitaminin asıl etkisi henüz tam olarak anlaşılamamıştı.

Laboratuarda çalışanlar, B17 vitamininin ka/nser hücrelerine karşı son derece ze/hirli olduğunu ve hastalığı etkin bir şekilde bitirebileceğini keşfedildiği için ko/rkuyorlar. Birçok hasta bu hastalıkla B17 vitaminini alarak sa/vaştıkları için, ilaç üretim şirketleri bu durumu iyi karşılamıyor. Amigdalin olarak da bilinen B17, ka/nserle mü/cadele etmesine rağmen birçok i/laç üretim şirketi de bu keşfi paylaşmamaya çalışıyor. Bu vitamine çok kolay ulaşabiliriz ve artık i/laçlarla işimiz kalmayabilir.B17 Vitamini İçeren Sebze ve Meyveler

Kayısı Çekirdeği

B17 Vitamini meyvesinden ziyade kayısının çekirdeğinde bulunuyor. Kayısı çekirdeği ve narenciye sınıfında olmayan elma, şeftali, kiraz, erik ve kuru erik gibi meyvelerin kendinde ve çekirdeklerinde de bulunuyor. (Kayısı çekirdeği tüketiminin kontrollü yapılması gerekmektedir.Bazı durumlarda si/yanür ze/hirlenmesine yol açabilir.)

Yeşil Filizler ve Yapraklar

Bir sürü baklagil içeriklerinde B17 vitamini bulunduruyor. Sağlık Birimi Merkezine göre Fasulye ve nohutta da 100 ile 500 mg arasında B17 vitamini bulunuyor. Mercimek, taze fasulye ve barbunya da dâhil diğer baklagiller ve fasulyeler de zengin birer B17 vitamini kaynağı sayılıyor.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu