KADIN

EVSİZ ADAMIN YAZDIĞI NOT

Yemek ısmarladığı adam teşekkür etmek için bir not bıraktı ve.. Ş-ok oldu.. Ayrıntılar haberimiz detayındadır..Çünkü.Üniversite öğrencisi olan Casey Fischer, evsiz bir adamla yaşadıklarını Facebook’ta anlattı.’Bir sabah kahve almak ve kahvaltı etmek için bir fast-food restoranına gittim.

Tam dükkana girerken şarkı söyleyen ve bo-zuk para toplayan bir adam gördüm. Yanından geçtim kahve alıp bir masaya oturdum. Daha sonra evsiz adamın elinde bir şeylerle restorana doğru geldiğini gördüm. Adam elinde ne kadar bo-zuk para varsa hepsini çıkarmış sayıyordu. Belli ki restorandan bir şeyler alacaktı ve parasını denkleştirmeye çalışıyordu. Ancak belli ki parasını denkleştirememişti. Adamın yanına gittim konuşmak istedim ancak pek konuşma taraftarı değildi. Hatta kendisini süper si-nir bo-zucu olarak tanımlıyordu.

Neyse ki adının Chris olduğunu öğrendim. Hemen gidip tatlı çörek ve kahve alıp masama davet ettim. Adam bunun karşısında ş-ok oldu ve sonra kabul etti.’ Masaya oturduktan sonra tüm hayat hikayesini anlattı. Evsiz babasını hiç tanımadığını, sokakta başlamaya başlamasının nedeninin uy-u- turucu kullanmak olduğunu ve yaptığı bu hatadan dolayı kendisinden ne-fret ettiğini itiraf etti. Evsiz adam daha sonra sokaklarda yaşamanın ne kadar zor olduğundan, özellikle soğuk havalarda o-lmemek için sabaha kadar uymadığından bahsetti. Tüm anlattıkları genç kızı çok ü-zdü. Chris, annesinin gurur duyduğu bir evlat olmak istemişti ancak annesi birkaç yıl önce ka-nsere ye-nik dü-şmüştü.

Aradan bir saat geçtikten sonra Casey derse geç kaldığını fark etti. Tam masadan kalkacağı sırada evsiz adam Casey’e son bir şey vereceğini söyledi. Casey tam ayağa kalkmışken Chris bir kağıda yazdıklarını ona verdi. Çi-rkin el yazısı için özür dileyip ısmarladıkları için teşekkür etti. Casey kağıdı okuduğunda gözleri do-ldu. “Bugün kendimi Ö-ldürecektim. Sayende va-zgeçtim. Teşekkür ederim sana güzel insan.”Casey yaptığıyla bir insanın hayata tutunmasını sağlamış.

2 1 oy
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu