KADIN

ANNE ÜÇ SİYAHİ BEBEK DÜNYAYA GETİRDİ – AİLEYİ GÖRENLER GÖZLERİNE İNANAMADI

Yıl 2019 olmasına rağmen ırkçılık dünyamızı kirletmeye devam ediyor.İnsanların bir ailenin nasıl görünmesi gerektiğine dair dar görüşlü düşünceleri olabiliyor. Aaron ve Rachel Halbert de bu dar görüşlü düşüncelere m-aruz kaldılar. Ayakta alkışlanmaları gerekirken insanlar tarafından e-leştirildiler.

Halbert çifti önce iki çocuk evlat edindi. Daha sonra ise embriyo donasyonundan haberdar olunca bu tekniği kullanmak istediler.Çocukların cildinin ne renkte olacağını ise umursamadılar. Hemen bir sperm bankasını ziyaret ederek embriyo donasyonu yardımıyla ikiz bebek sahibi olmaya karar verdiler.Kendilerini ise bir sürpriz bekliyordu.

Aaron ve Rachel Halbert çifti uzun süredir bebek sahibi olmaya çalışıyorlardı ancak Rachel sağlık s-orunları nedeniyle g-ebe kalamıyordu.Bunun yerine bir erkek ve bir k-ız olmak üzere iki çocuk evlat edindiler.

Evlat edinişleri insanlar tarafından eleştirildi. Çünkü çocuklar siyahiydi. Aaron, Washington Post’a “Özellikle güneyde yaşayan insanların, siyahi çocukları olan beyaz bir çift hakkında yaptıkları yorumları çok iyi biliyoruz. Markete gittiğimizde bize ters ters bakan yaşlı bir teyzenin olacağını da hep biliyorduk” dedi.

Aaron ve Rachel ise aldıkları karar ve küçük ailesiyle çok mutlular.Çift, embriyo donasyonu h-akkında h-aberdar olduklarında bunun harika bir fikir olduğunu düşündüler. Rachel’a 15 yıldır bekletilen iki embriyo nakledildi.Çocuklarının siyahi olacaklarını biliyorlardı. Böylelikle daha önce evlat edindikleri siyahi çocuklarıyla iyi anlaşabileceklerdi.

Aaron, “Uzmanlar da bu kararımıza saygı duydular. Böylelikle çocuklar birbirleriyle iyi anlaşabileceklerdi” dedi. Altı hafta sonra Honduras’ta yaşayan ve embriyo naklini gerçekleştirecek doktoru ziyarete gittiler. Gittiklerinde ise bir sürprizle karşılaştılar.

Rachel, “Yetersiz İspanyolca ile doktorla konuşmaya başladık. Doktor, iki e-mbriyo nakli için bize emin olup olmadığımızı s-ordu. Biz de ‘Tabii ki eminiz’ dedik” dedi.Çift daha sonra e-mbriyolardan birinin ikiye bölündüğünü öğrenince ş-o-k oldu. Rachel üçüzlere hamileydi ve bu onlar için harika bir haberdi.Doğum s-on derece başarılı geçti ve Rachel üç bebek dünyaya getirdi. Böylelikle beş siyahi çocukları oldu.

Aaron, “Bu süreç boyunca bizlere destek olan ve aldığımız kararı destekleyen ailemiz ve dostlarımız olduğundan dolayı çok şanslıyız. Biz hayalimizdeki hayatı yaşıyoruz. Diğerleri için normal görünmeyebilir ancak aldığımız kararın ülkemize de örnek olacağını düşünüyoruz” dedi.

Aaron, “Eşimin hamileliği esnasında kıvırcık saçları olan siyahi k-ızımın ve oğlumun, eşimin karnını öpmeleri beni çok duygulandırdı. Her gece doğacak kardeşlerine ‘iyi geceler’ diyorlardı. Şimdi ise uzun süredir bekledikleri kardeşlerinin yanlarından bir an olsun ayrılmıyorlar” dedi.Harika görünmüyorlar mı?

Aaron ailesini şöyle tanımlıyor:

“Embriyo donasyonu gerçekleştiren yakın dostlarımızın ailelerinin ‘Birleşik Devletler’ gibi görünmesi istediklerini duyuyorduk. Ben ise aileme baktığımda bu tablonun haricinde cennetten bir parça görüyorum.” Çocuklar renklerine ve ırklarına bakılmaksızın sevilmeli. Halbert ailesinin hikâyesini tanıdıklarınızla paylaşarak diğer çocuk sahibi olmak isteyen ailelere ilham olmalarını sağlayın.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu