SAĞLIK

BURUN TIKANIKLIĞINA KESİN ÇÖZÜM

Burun tıkanıklığı için doğal karışım..

Burun tıkanıklığının mevsimi yok. Bu nedenle sadece kışın değil her mevsim bu sorunu yaşayanlar için burun tıkanıklığına çözüm sunuyoruz. Burun tıkanıklığına doğal çözüm arıyorsanız haberimize göz atın. İşte burun tıkanıklığına çözüm doğal karışım.

Okuyucularımızın en sık yaşadığı sorunlardan biri de burun tıkanıklığı.

Bahar dolayısı ile gerek polenlerden gerekse havanın dengesiz sıcaklık seviyesinden dolayı burun tıkanıklığı sorunu artış gösterdi. Bu nedenle burun tıkanıklığına doğal çözüm sunarak hem doğal hem de etkili yöntemleri sizin için bir araya topluyoruz. Burun tıkanıklığın kâbusunuz olmasını istemiyorsanız vereceğimiz bu yöntemlerden sizin için uygun olanını hemen uygulayabilirsiniz.

Evinizdeki malzemeler ile hazırlayabileceğiniz karışımlar ile özel yöntemleri bir araya getirdik. Ancak öncesinde bir uzamana danışmanızı tavsiye ederiz.

Parmaklar ile burnu açmak

Sık sık geçici burun tıkanıklığı yaşıyorsanız bu yöntemin işe yaradığını söyleyebiliriz. Baş ve işaret parmağınızı burun deliklerinize nazikçe sokup yukarıya kaldırın. Bu sırada da burnunuzdan hava alıp verin.

Özel karışım

Yarım çay bardağı suyu cezvede kaynatın ve ardından soğumaya bırakın. Daha sonra suyun içine ½ çay kaşığı tuz ve ½ tatlı kaşığı karbonat koyup karıştırın. Bir burun deliğinizi kapatıp diğerine bu karışımı çekin ya da şırınga yardımı ile içine dökün. Daha sonra aynı işlemi diğer burun deliğinize yapın.

Gece tıkanıklığı için yatış şeklinizi değiştirin

Eğer gece burun tıkanıklığı yaşıyorsanız bu yatış şeklinizle alakalı olabilir. Daha önce verdiğimiz parmak yöntemi gibi geçici bir yöntem olabilir ancak iyi bir uyku almanızı sağlayacak kadar etkilidir.

Mentollü keskin kokular

Keskin kokular burnunuzu açmak için iyi bir seçenek olabilir. Bunun için mentolü tavsiye ederiz.

Sıcak havlu yöntemi

Temiz bir havluyu ısıtın ve yüzünüze koyun. Yüzünüzü yakmayacak sıcaklıkta olmasına dikkat edin. Havlu yüzünüzdeyken burnunuzdan nefes almaya çalışın.

Su karışımı

Bir bardak suyu kaynatın içine bir miktar limon suyu ve mentol ekleyin. Sudan çıkan buharı burnunuza tutun ve yine nefes almaya çalışın.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu