PÜF NOKTASI

ÇAM KOZALAĞI SUYUNUN HİÇ BİLMEDİĞİNİZ 5 FAYDASI

Artık evimizde sadece süs olarak değerlendirmek yerine yiyip içeceğiz de.. Çünkü kendileri tam bir şifa kaynağı. Faydaları neredeyse hiç duyulmamış özel bir bitki çam kozalağı. Evlerde çoğu zaman dekor amaçlı kullanılınan kozalağın faydaları öyle çok ki, duyduktan kendisinin reçelini bile yapıp afiyetle yiyebilirsiniz.!

1. Solunum ve Akciğer Rahatsızlıkları

Öksürük, tıkanma, astım rahatsızlığı ve balgam çıkarma gibi hastalıklarda oldukça etkili. Eğer sigara kullanıyorsanız, ciğerlerinizi temizlemek için de birebir! Bakın öyle ki, cümlelerime şimdiden ünlem koymaya başladım. Gerisini siz düşünün artık.

2.Çökmüş Bağışıklık Sistemi

Bağışıklık sistemini artıran kozalak, doğada nadir bulunan özel bileşenlere sahiptir. Kış boyunca hasta olmamak ve bağışıklık sistemiminizi güçlendirmek adına, suyunu içebilir ya da reçelini yaparak kahvaltıda tüketebilirsiniz.

3.Yıpranan Saçlar

Çam yağına biraz daha alışık haldeyiz. Çam kozalağı yağını yıpranmış saçlarınız için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Saçlarınız dökülüyorsa da yine seçiminizi çam yağından yana kullanabilirsiniz..

4.Psikolojik Sorunlar

Stres, sıkıntı ya da bunalım halindeyseniz çam yağı koklamak sizi yatıştıracaktır. İsteğiniz doğrultuda yastıklarınıza ya da çamaşırlarınıza birkaç damla damlatabilirsiniz. Yastıklarınıza damlattığınız çam yağı, rahat bir uyku uyumanızı da sağlayacaktır.

5.Odaklanma Sorunu

Odaklanma problemi yaşıyorsanız bunun için çam suyundan faydalanabilirsiniz. İçtiğiniz çam suyu, sizi yatıştırarak odaklnama problemini ortadan kaldıracaktır.

Çam Kozalağı Suyu Nasıl Hazırlanır?

5 adet yeşil çam kozalağını doğrayın ya da bütün bırakabilirsiniz. (Dezenfekte etmeyi unutmayın.) Derin bir kaba ya da tencereye içme suyu ekleyin. Doğramış olduğunuz çam kozalaklarını suya ilave edin. 24 saat boyunca demlendirin. Bir gün beklemesinin sonucunda yarım saat de kaynatın. Uygulamanın sonunda bal ile tatlandırabilirsiniz. Günde bir bardak tüketebilirsiniz..

Not: Doğadan gelen şifa kaynağı da olsa, kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Bilmediğiniz bir rahatsızlığınız varsa içtiğiniz su durumu tetikleyebilir.

1 1 oy
Article Rating
Abone
Bildir

7 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
mahmut çırak
Ziyaretçi
9 Ocak 2018 20:55

ben çam kozalağı ile çam balını karıştırıp bir hafta beklettikten sonra her gün sabah akşam aç karnına bir tatlı kaşığı yedim.1.ci maddedeki tüm rahatsızlaklardan kurtuldum Allah’a şükür…15 gün kullandıktan sonra.

Mevlüt ALKAN
Ziyaretçi
6 Ocak 2018 21:55

VERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

Suna
Ziyaretçi
7 Ocak 2018 23:08

Umarım bu bilgiler bizlere çok yararlı olur

hamiyet es
Ziyaretçi
8 Ocak 2018 09:39

verdiğiniz bilgiler çok yaralı olur teşekkür ederiz

Rıza
Ziyaretçi
16 Ocak 2018 23:13

Şeker hastalığı hakkında bilgi verin aydınlatın

serife
Ziyaretçi
30 Mayıs 2018 21:59

mutlaka deniycem

Gül durmaz
Ziyaretçi
13 Temmuz 2023 23:18

Yeşil olmasımı gerek kozanın kurumuş da olabilirmi kaynatmak için bilgi verirseniz memnun olurum saygılar tskürederim

Başa dön tuşu