KADIN

YÜZ KILLARINI ACI ÇEKMEDEN 5 DOĞAL TARİFLE YOK ET

Yüz kılları fazla uzadığında hepimizi rahatsız eder ve bir an önce kuaföre ya da yüzümüzü alabilecek bir tanıdığımıza koşarız. Özellikle ha-mile kadınların hormon dengeleri değiştiğinde vücutlarındaki kıllanma %10 oranında artış göstermektedir.

Kıllanma sorunu yaşayan hanımlar genellikle kimyasal ürünlere yöneliyor ve çoğu zaman bu çözüm hüsran ile sonuçlanıyor. Çünkü çoğu ürün genellikle kızarıklık ya da başka rahatsızlıklara yol açabiliyor.

Biz bugün yan etkilerden uzak tamamen doğal öneriler ile karşınıza geldik. Eğer bu noktaya kadar yazımızı okuduysanız lütfen hiç hız kesmeyin çünkü birazdan öğrenecekleriniz hiçbir sitede yer almıyor.

Ama şunu da baştan söyleyelim önerilerimizden sonuç almanız için bir kez uygulayıp bırakmamanızı öneriyoruz. Uyguladıkça ne kadar etkili yöntemler olduğunu zaten göreceksiniz. İşte o zaman bu konunun altına gelip yorum yapmayı unutmayın. 🙂

Gelelim tariflere..

Yüz Kıllarına Doğal 5 Çözüm

1. Nohut unu ve Limon

Nohut unu ve limonun birleşimi ile mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu, cildi sıyırır, sadece yüz kılı değil, aynı zamanda ö-l-ü cilt hücrelerini de alır.

Bu teknik Hindistan’da yüzlerce yıldır kullanılmaktadır ve hala istenmeyen yüz kılları ve lekeleriyle mücadelede en yaygın kullanılan yöntemlerden biridir.

Bu yöntem hindistanda hala en çok kullanılan yüz kılı alma yöntemlerinden biridir. Cildi sıyırdığı için hem kılları hemde ö-l-ü cilt tabakasını temizler, böylelikle lekelerinde temizlendiğine şahit olabilirsiniz.

Malzemeler

 • 5 yemek kaşığı nohut unu (50 gr)
 • Yarım limon suyu
 • 1 tatlı kaşığı doğal yoğurt (7 gr)

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri kremayı karıştırdığınız miksere koyun ve güzelce karıştırın. İşte bu kadar ürünümüz hazır. İstediğiniz bölgeye uygulayın ve maksimum yarım saat bekletin.

Karışım kuruduğunda bir nemli bir bez veya peçete yardımı ile sertçe silin. Silerken nemli bir şey olsun ama tamen ıslak olmamasına dikkat edin.

Bu uygulamayı gündüz kullanmıyoruz çünkü limon güneş gördüğünde cildinizde farklı sonuçlar doğurabilir. O nedenle akşamları ve haftada en fazla 3 defa olmak üzere uygulamalısınız.

2. Mısır unu ve Yumurta

Bu karışımla yapışkan bir maske yaparak istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Malzemelerimiz yumuşak olduğundan maske sonrası cildinizde hoş bir his bırakacaktır.

Malzemeler

 • 1 yumurta
 • 5 yemek kaşığı mısır unu (50 g)

Hazırlanışı

Malzemeleri bir kaba koyun ve çırpın, hamur olana kadar karıştırın ve daha sonra tüylenmeden şikayetçi olduğunuz bölgelere sürün. Kuruduktan sonra daireler yaparak maskeyi cildinizden sökün eliniz nemli olursa daha sağlıklı olacaktır, akabinde yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Bu tarifi haftada 2 kez uygulamanız kafi.

3. Papaya ve Zerdeçal

Papaya’nın saç köklerini zayıflatmak gibi bir özelliği vardır. Aşırı gür saçlı olanların kullandığı da söylenmektedir ancak tüylenmeden şikayetçi olmadığını bölgelerde kullanırken kesinlikle abartmamalısınız. Zira fazlası sizi memnun etmeyecek sonuçlar çıkarabilir.

Ancak tüylenmeden şikayetçi olduğunu bir bölge için uygulamanızda hiçbir engel yok.

Zerdeçal ise ö-l-ü hücrelerin yeniden canlanmasını sağlayacaktır.

Malzemeler

 • 1 papaya dilimi
 • 1 çay kaşığı zerdeçal tozu (5 g)

Hazırlanışı

Papaya dilimini püre haline getirin ve daha sonra zerdeçal tozu ile karıştırın. Bu macunu dairesel bir masajla uygulayın ve kuruması için 20 dakika kadar çalışmasına izin verin. Sonra ılık suyla durulayın ve cildi kurutun. Bu tedaviyi haftada iki ila üç kez tekrarlayın.

Papaya dilimini püre yapıyoruz sonra zerdeçal tozumuzu papaya dilimi ile karıştırıyoruz. İyice karıştırdıktan sonra macun haline gelecektir. Yüzümüze dairesel masaj yaparak yedirelim. 20 dakika içinde kurur, daha sonra ılık suyla durulayın ve bunu haftada 2 veya 3 kez yapın.

4. Zerdeçal ve Süt

Cildinize nefes aldıracak bu yöntem süt ve zerdeçal karışımından elde ediliyor. Maskemiz rahatsız edici tüyleri derinlemesine söktüğünden nefes almayan hücrelerin rahatlamasını sağlıyor. Uzun süreli kullanımlarda tüy oluşumunu yavaşlattığı gözlenmiştir.

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı zerdeçal tozu (5 g)
 • 2 yemek kaşığı süt (20 ml)

Hazırlanışı

Zerdeçal ve sütü bir maske olana kadar karıştırın ve istenen bölgeye uygulayın. Yaklaşık 30 dakikalık bir beklemeden sonra tüyleri çıkarmak için yumuşak bir dairesel masaj yapın ve ılık suyla durulayın. Bu maskeyi iki günde bir tekrarlayabilirsiniz.

5. Kahve ve Soda

Kahve ve soda maskesini sadece yüzünüzde değil, vücudunuzun birçok bölgesinde uygulayabilirsiniz zira çok etkilidir. Koltuk altı, sırt ve başka bölgeler gibi.

Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı çekilmiş kahve (20 gr)
 • 1 çay kaşığı soda (5 g)
 • Su (gerektiği kadar)

Hazırlanışı

Malzemelerimizi bir kaba alıyoruz ve üzerine yeteri kadar su ilave ediyoruz ki bu su oranını gözünüzle kestirmelisiniz ne çok ne fazla.

Maske kıvamına geldiğinde istediğiniz bölgeye sürün ve kısa süre içinde kuruyacaktır çok bekletmeyin. Kuruduktan sonra bölgeyi yıkayın ve bu yöntemi iyi bir sonuç elde etmek için haftada 3 defa uygulayın.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu