HABERLER

Yeni Doğan Bebeklerini Eve Getirmeden Önce Kalorifer Ocakları Bozuldu – Tamircinin Faturaya Yazdığı Not Çifti Ağlattı

Hayatımızda daha büyük sorunlarla karşılaşmadan önce bir önceki sorunumuzun ne kadar önemsiz olduğunun farkına varamıyoruz. Etrafımızda bunun birçok örneği var ve onlardan ders çıkarmamız gerekiyor. Jesse ve Maria Hulscher çiftinin başına gelenler insanlığa olan inançlarını arttırdı.

Bebekleri dünyaya gelmeden hemen önce kalorifer ocağında bir sorun meydana geldi. Soğuk bir şubat gecesiydi ve Jesse’nin temel ihtiyaçları dışında harcayacak parası yoktu. Öte yandan bebeklerini eve getireceklerdi ve evin sıcak olması gerekiyordu. Bu yüzden tamirci çağırdı. Çağırdıktan sonra gerçekleşenler çifti çok şaşırttı. Kendilerine yapılan iyiliği bütün dünyayla paylaşmaya karar verdiler.

Jesse, eşini hastaneden eve getirmeden önce kalorifer ocağını çalışır hale getirmeliydi. Günlerdir ev ısınmadığından çok soğuktu. Adler isminde bir oğlu dünyaya gelmişti. Bu da yetmezmiş gibi uzaktaki hastaneden eve gelirken kar fırtınası çıktı. Evde iki yaşında çocukları daha vardı.

Kar fırtınası da yaklaştığından bir an önce kalorifer ocağını tamir ettirmeleri gerekiyordu. Jesse hemen Magnuson Sheet Metal şirketini aradı ve bir tamirciye ihtiyacı olduğunu söyledi. Notu görünce şaşırdılar. Şirketin müdürü Craig, Jesse’nin sesinden panik içinde olduğunu ve buna ne kadar ihtiyacı olduğunu anladı.

Tamirci, ocağı bir saat içinde çalışır hale getirdi. Birkaç gün sonra Jesse’nin posta kutusuna Magnuson Sheet Metal’den fatura geldi. Faturayı gördüğünde gözlerine inanamadı. Faturada, “Borcunuz yok. Bebeğinize iyi bakın” yazıyordu.

Böyle şeyler hepimizin insanlığa olan inancını arttırıyor. Aile umarız ki bir gün kendilerine yapılan bu iyiliğin karşısına bir başkasına yaparak iyiliğin yayılmasını sağlarlar. İnsanların yapılan bu güzel iyilikten örnek alması için paylaşalım.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu