PÜF NOKTASI

Üç Basit Malzemeyle Dökülen Saçlarınızı Geri Kazanın

Dökülen Saçınızı Geri Kazanmak İstiyorsanız 3 Basit Yöntem Kullanın.Saç dökülmenizi engellemek için çok basit yöntemleri aşağıda inceleyelim.

Malzemeler:

2 yemek kaşığı Hint yağı

1 yumurta sarısı

1 yemek kaşığı bal

Yapılışı: Bir kâsenin içerisine Hint yağını, yumurta sarısını, balı iyice karıştırın. Bu yapılan karışımı ilk önce saç köklerinize ardından da saçlarınıza iyice sürün. Bu kürü kafanızda 2 veya 4 saat bekleterek ardından iyice yıkayın. Saç bonesi kullanarak saçınızdan akmamasını sağlayabilirsiniz. Şampuan ve saç kremi kullanarak iyice saçınızı durulayın. Bu karışımı hafta bir defa 2 ay boyunca tekrar edin. Saçlarınızda yeni saç çıkarak dökülmemesini sağlamaktadır. Bu karışımı hafta da 2 defa da yapabilirsiniz.

İşte bu 3 malzemenin nasıl yardımcı olduğu;

Yumurta sarısı: saçımızın daha hızlı ve sağlıklı uzaması için yumurta sarısı aminoasitlerle, proteinlerle ve b esleyici vitaminler olarak çok zengindir. Ayrıca yumurta sarısının içerisinde bulunan biotin, saç köklerinde oluşan saç foliküllerini beslemeye etkendir.

Hint yağı: saç dökülmelerine karşı binlerce yıl kullanılan Hint yağı anti-mantar anti bakteriyel özelliği taşımaktadır. Aynı zamanda Hint yağı kıl kökü iltihabı, kafa derisindeki mikroplarda da yardımcı olmaktadır. Kafa derisinde bulunan kan akımını düzeltir. Saçlarımızın uzamasına yardımcı olur. Bir araştırmalara göre Hint yağı kafa da oluşan yeni saçların oluşmasını 5 kata kadar arttırmaktadır.

Bal: antiseptik ve antimantırın muhteşem özelliği olan mantar saçınızı nemlendirici özelliğe sahip olarak saçın beslenmesine yardımcı olmaktadır.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu