KADIN

TOPUK ÇATLAKLARININ DOĞAL TEDAVİSİ

Topuk çatlaması cildin kurumasına ve kalınlaşmasına sebep olmakla birlikte ciltte soyulmalar meydana getirerek kızarıklık, iltihaplanma gibi ciddi sorunlara yol açabilen bir rahatsızlık olarak sunulan topuk çatlaklarına bitkisel çözüm ve öneriler bu rahatsızlığın giderilmesi aynı zamanda önlenebilmesi için oldukça faydalıdır.

Topuk Çatlaklarının Doğal Tedavisi

Topuk çatlaması cildin kurumasına ve kalınlaşmasına sebep olmakla birlikte ciltte soyulmalar meydana getirerek kızarıklık, iltihaplanma gibi ciddi sorunlara yol açabilen bir rahatsızlık olarak sunulan topuk çatlaklarına bitkisel çözüm ve öneriler bu rahatsızlığın giderilmesi aynı zamanda önlenebilmesi için oldukça faydalıdır.

Çatlayan topuklara ne iyi gelir? sorusunun cevabını merak ediyorsanız en sağlıklı çözümler arasında doğal ve bitkisel çözümler yer almaktadır. Topuk Çatlakları İçin En Faydalı Bitkisel Yağlar Topuk çatlağı tedavisi için kullanılabilen bitkisel yağlar düzenli kullanıldığında topuk çatlağı oluşmasını da engellemektedir. Topuk çatlaklarına bitkisel maske uygulaması yaparak kalıcı tedavi yöntemlerini kullanabilirsiniz. Hem tedavi hem engelleyici bir önlem olarak kullanılabilen bitkisel yağlar şu şekilde sıralanmaktadır;

Aynısefa çiçeği yağı: Aynısefa çiçeği yağı cildi çabuk yenileme özelliğine sahip olduğu için topuk çatlaklarının iyileşmesinde oldukça etkili bir bitkidir.

Sarı kantaron yağı:Sarı kantaron yağının da cildi yenileme ve canlandırma özelliği sayesinde topuk çatlaklarının iyileşmesine ve derinin kendini yenilemesine yardımcı olmaktadır. Acı badem yağı: Kuruyan cildi nemlendirmek için oldukça etkili olan acı badem yağı topuklardaki çatlakların giderilmesine ve nem seviyesinin normale dönmesine yardımcı olur. Böylece topuktaki çatlaklar giderilirken bir daha çatlak oluşmaması için evi yenilenmiş ve nem seviyesi normale dönmüş hale gelir.

Kakao yağı:Doğal bir nemlendirici olan Kakao yağı topuktaki çatlaklara iyileştirmesini yanı sıra cildi gençleştirme de yardımcı olmaktadır. Topuk Çatlağı İçin Zeytinyağı Zeytinyağı vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olup cildi yenileme konusunda oldukça etkilidir.

Zeytinyağını topuklarınıza sürüp 2 saat kadar topuklarınızı üzerinde bırakın. Bu süreçte zeytinyağının dağılmaması için ve etrafı bulaşmaması için ayaklarınıza galoş giyebilirsiniz. Bu uygulamayı gece uyumadan önce de yaparak sabaha kadar bu şekilde uyuyabilir ve topuklarınızı bulunan çatlakları tedavi edebilirsiniz. Topuk Çatlağı İçin Gül Losyonu Çatlayan topuklara ne iyi gelir diye merak ediyorsanız cevaplardan biri gül losyonudur.

Gül losyonu topuk çatlaklarını tedavi edebildiği gibi tırnaklarınızın kuvvetlenmesini de sağlayan oldukça faydalı bir üründür. Topuklarınızı gün içinde iki üç kere gül losyonu sürerek topuklarınızı çatlakların tedavisini yapabilirsiniz. Topuk Çatlaklarına Suna Dumankaya Formülü Suna Dumankaya bitkisel ve doğal ürünleri kullanarak saç bakımı, cilt bakımı, vücut bakımı yani kısaca güzellik ve sağlık adına farklı ürünler hazırlayan ünlü bir güzellik uzmanıdır.

Topuk çatlakları Suna Dumankaya sunulan yöntemler sayesinde topuk çatlaklarına kurtulabilir ve cildinizi koruyabilirsiniz. Suna Dumankaya’nın sunduğu yöntem şu şekilde anlatılmaktadır; Bir leğen içerisine sıcak suyu koyun ve suyun içerisine bir yemek kaşığı deniz tuzu, bir yemek kaşığı gliserin ilave edin. Ayaklarınızı bu leğenin içerisine koyun ve 20 dakika bekleyin.

Süre sonunda ayaklarınızı sudan çıkarın ve topuk çatlaklarının olduğu bölgeye ponza ile süzme işlemi yapın. Topuk çatlaklarına doğal krem olan 10 tane aspirini ezerek vazelin içerisine koyup karıştırın. Aspirinle karıştırdınız vazelin sayesinde topuk çatlakları için doğal bir krem oluşturmuş olacaksınız.

Bu kremi ayaklarınıza sürü ayağınızı nemli bir gazlı bezle sarın. Gazlı bezin üstünden de streç film ile sararak en az 2 saat bekleyin. 2 saat sonra ayağınızın üzerindeki streç filmi ve nemli gaz bezini çıkarın ve ayağınıza masaj uygulayın. Suna Dumankaya’nın bu formülünü haftada iki sefer uygulayabilir ve topuk çatlaklarından rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu