PÜF NOKTASI

Solmuş Orkideyi 1 Malzemeyle Yeniden Canlandırın

Evinizde çiçek açmış bir orkidenin olması saf güzellikte bir şeydir. Pek çok insan, bir uzmana ihtiyaç duyduğunu düşündüğü için orkide büyütmekten çekiniyor. Ancak, orkideleri canlandırmaya ve tekrar çiçeklenmelerine yardımcı olan çok kullanışlı bir ipucu keşfettik.

Orkide tropik yağmur ormanlarında yabani olarak yetişiyor olsa da, çok fazla sulamaya gerek yoktur. Ancak sulama, yerini değiştirme veya toprağı değiştirme gibi diğer yöntemlerde bazen canlı tutmak için işe yaramıyor.

Fakat orkideler solmuş gözükse bile, onları atmamalısın. Bunun için sağlam bir yöntemimiz var. Evet, deterjanın solmuş orkidelere cevap vermesi garip gelebilir. Ancak Expressen’in yazdığı bu numara gerçekten işe yarıyor.

Yöntem

1. Lavaboya su doldurun.

2. Biraz deterjan ekleyin ve orkide bitkilerinizi lavaboya koyun.

3. Orkidenizi suda yaklaşık beş dakika bırakın, yapraklarında temizlendiğinden emin olun.

4. Orkidelerin süzülmesine izin verin ve sonra onları her zamanki yerine geri koyun. Artık daha sağlıklı ve canlı orkidelerin tadını çıkarabilirsiniz!

Bu çok basit yöntem ile orkideleriniz çok daha mutlu olacak. Kendiniz denemekten çekinmeyin ve uygulamanızın nasıl geçtiğini bizimle paylaşın. Arkadaşlarına paylaşarak yardımcı olabilirsin. Sana teşekkür edecekleri kesin!

4.4 9 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu