KADIN

SİYAH NOKTALARA VAZELİN ÇÖZÜMÜ! DENEYİN PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ!

Siyah noktalar, aynada yüzümüze her baktığımızda biz kadınların hayatını kabusa çevirir. Temizleyici kremler, burun bantları ve başka kozmetik ürünleri bu sorunu çözmeye yetmez. Siyah noktalar cildin gevşek dokusu ve gözeneklerin çok açık olmasından kaynaklanır.

Gün içinde maruz kaldığımız duman, is ve kirler cildimizde siyah nokta olarak ortaya çıkar. Size evde basitçe yapabileceğiniz bir önerimiz var. Siyah noktalarınızdan kurtulmak için harika bir çözümü sizlerle paylaşacağım. Bu harika uygulama için streç film, iki küçük yüz havlusu, havlu kağıt ve vazeline ihtiyacımız var. Bu formülü uygulamadan önce duş alın ve cildinizi sabunla iyice yıkayın. Hatta opsiyonel olarak benim önerim cildinize buhar banyosu yaptırın.

5 yemek kaşığı kurutulmuş lavanta çiçeği ve yine 5 yemek kaşığı kurutulmuş nergis çiçeğini 2 su bardağı suda 10 dakika kaynatın ve demlenmeye bırakın. Daha sonra orta boy bir küvete 3 bardağı kaynamış suyu dökün. İçine demlediğiniz çayı dökün ve 5 damla sardunya esanslı yağ damlatın. Bu buharı yüzünüze yaklaştırarak 5 dakika yüzünüze tutun. Böylece gözenekler açılacak ve cilt temizliği kolaylaşacaktır.

Vazelini siyah noktalarınızın olduğu cilt bölgesine kalın bir tabaka halinde sürün. 2. Havluları sıcak ütü yardımıyla ısıtın. Vazelin sürdüğünüz bölgeyi streç filmle sarıp sıcak havluyu 5 dakika kadar üstüne bastırın. Havlu birkaç dakika sonra soğuyacaktır bu yüzden ikinci havluyu ısıtıp diğeriyle değiştirin.

Süre dolduğunda streçi çıkarıp sorunlu bölgenin üzerini havlu kağıtla kapatıp siyah noktalarınızı sıkın ve havlu kağıtla iyice temizleyin. Siyah noktalarınız kayboldu bile!

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu