KADIN

SADECE BİR LİMON VE KÜÇÜK BİR DİŞ MACUNU İLE MAKSİMUM 5 GÜZELLİK İPUCU

Güzellik sektörü her gün onlarca yeni ürün çıkararak daha güzel ve sağlıklı bir görünüme kavuşacağımızın garantisini veriyor. Elbette o hayal edilen görünüme kavuşmak için belli bir miktar para ödememiz gerekli. Ama hiç o pahalı ürünleri satın almadan da daha iyi görünemez miyiz?

Tabii ki de evet. Birazdan bahsedeceğimiz basit yöntemlerle hem daha doğal görünebilir hem de daha az paralar harcayabilirsiniz. Gelin sadece limon ve diş macunuyla daha güzel nasıl görünebilirsiniz ona bakalım. İlk olarak tam bir C vitamini kaynağı olan limonun sağlık açısından faydaları oldukça fazladır. Vücut sıvılarının pH değerini dengeleyen limon aynı zamanda karaciğeri ve bağırsakları temizler. Böbrek ve safra taşlarının çözülmesine yardımcı olur ve serbest radikallere karşı koruma sağlar. Anti-bakteriyel bir besin olan limon ayrıca diş problemlerini giderirken, saç bakımına da katlı sağlar. Son olarak limon akne ve siyah noktaların giderilmesini sağlar, tırnakları güçlendirir ve yüze uygulanan limon suyu kırışıklıkları gerginleştirir ve cildi canlandırır. Limonun mucizevi yararlarından bir kısmını öğrendikten sonra sıra geldi diş macununa. Diş macunu hepinizin de bildiği gibi diş ve ağız sağlığımız için günlük rutinimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Bunun yanında ise diş macunu; sigara içen insanların tırnaklarında sigara kullanımına bağlı olarak oluşan sararmaları gidermektedir.

Yara ve yanık tedavisinde de kullanılan diş macunu gümüş, ayakkabı ve döküm tavaların temizliğinde de kullanılmaktadır. Şimdi gelin limon ve diş macununun birlikte neler yaptığını öğrenmeye. Tırnaklarınızın ve saçlarınızın kısa sürede uzamasını yarayan pek çok ürün vardır. Ancak bunlardan en etikilisi limon ve diş macunuyla yapılan bakımdır. İlk olarak limonu kesip yarısına tırnaklarınız içine gelecek biçimde batırın ve birkaç dakika bekleyin. Limonun içeriğindeki doğal asit tırnaklarınızın beyazlaşmasını sağlayacaktır. Daha sonra yarısı oksijenli diğer yarısı normal su konulmuş bir kapta, tırnaklarınızı sabunla temizleyin. Tırnaklarınızı temizledikten sonra ise tırnaklarınızı dişlerinizin parlak görünmesini sağlayan macunla yıkayın. Tırnaklarınız iyice temizlendikten sonra nemlendirici bir losyon kullanın ve bakımı sonlandırın. Tırnaklarınızın daha temiz ve parlak olduğunu göreceksiniz. Limon ve diş macunun birlikte kullanıldığı bir diğer alan ise sivilce ve siyah nokta tedavisidir. Öncelikle bu tedavide limonun yanında karbonatlı diş macunu veya sadece karbonat kullanabilirsiniz.

Öncelikle 1 tatlı kaşığı karbonatla veya karbonat bazlı diş macunuyla 8 damla limon suyunu kahve telvesi kıvamına gelecek şekilde karıştırın. Hazırladığınız bu karışımın yüze kolayca sürülecek kıvamda olması yani ne çok katı ne de çok sıvı olmaması gerekmektedir. Eğer bu kıvama geldiyse maskeniz hazır demektir. Bu mucizevi maskeyi her akşam yüzünüze iyice sürün ve 10 dakika bekletin. Karbonat ve limon yüzünüzü biraz kaşındırabilir ve çok hafif yanma hissi verebilir. Fakat bu sürede biraz sabredin ve sadece 10 dakika bekleyin. 10 dakikanın sonunda yüzünüzü bol su ile güzelce yıkayıp bir nemlendirici sürün. Düzenli şekilde kullanacağınız bu maske sayesinde sivilce ve siyah noktalarınızdan kısa sürede kurtulacaksınız. Aynı tarifi dişleriniz için de kullanabilirsiniz. Bembeyaz dişlere sahip olmak için öncelikle bir pamuk yardımıyla bu maskeyi dişlerinize iyice sürmeniz gerekmekte. Sürdükten 2 dakika sonra ise ağzınızı soğuk su ile çalkalayıp fırçalamalısınız.

Bu noktada dişleri fırçalamak ağzı asitten arındırmak ve diş minesini aşındırmamak için oldukça önemlidir. Bu tarifi haftada 2-3 kez dişlerinize uygulayabilrsiniz. Limon ve diş macununun birlikte kullanıldığı ve deneyenlerin çok memnun kaldığı 3 bölgeden bahsettik. Eğer size verdiğimiz tarifleri düzenli olarak size bahsettiğimiz şekilde kullanırsanız emin olun farkı kendi gözlerinizle göreceksiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu