SAĞLIK

SAÇ DERİSİNDE KABUKLANMA VARSA DİKKAT.. KABUKLANMA NEDEN OLUR?

Saç derimiz vücudumuzun en önemli bölgelerinden biridir. Saç derisinde oluşan kabuklanma bizi hem psikolojik hem de fizyolojik olarak oldukça rahatsız eder.

Saç dersindeki kabuklaşmanın nedenleri nelerdir?

Saç derisinde kabuklanma için tedavi yöntemleri nelerdir? Saç derisinde kabuklanma ile ilgili merak ettiğiniz her şey haberimizde..

Saç derisinde kabuklanma bizi sosyal hayatımızda da oldukça etkiler. Zor bir tedavi süreci olan saç derisinde kabuklanmaya neden olan etkenler nelerdir?

Saç derisinde kabuklanma neden olur?

Saç derisinde kabuklanma gözle görülür bir beyazlık, kabuklaşma, kaşıntı ve yaralar sonucu oluşan genellikle psikolojik sebeplerden ortaya çıkan bir rahatsızlıktır.

Saç derisinin kabuklaşarak aşırı kaşıntıya ve ardından da iltihaplanmaya sebep olması durumudur. Saç derisinde kabuklanmanın net bir sebebi yoktur.

Kişilerin kişisel bakımları, kişisel kaygıları, depresyon, stres gibi psikolojik veya fizyolojik sebeplerden dolayı da ortaya çıkabilir.

Saç derisinde kabuklanma ile egzama arasında ki fark nedir?

Bu iki rahatsızlıkta stres, kaygı ve kişisel bakımsızlık gibi sebepler nedeniyle ortaya çıkar. Egzama daha kalıcı bir hastalıktır fakat saç derisinde kabuklanma uzun süreli ve kalıcı bir rahatsızlık olmayabilir.

Saç dipleriniz mi acıyor?

Saç derisinde kabuklanma durumunda uzman tedavisi şart. Saç derisinde kabuklanma kirli, yağlı veya sivilceli saç derisinde ortaya çıkabilir.

Saç derisinin kabuklanarak dökülme evresine geçmeden anında müdahale edilmelidir. Saç derisinde kabuklanmanın en yaygın sebebi strestir. Stres sonucu oluşan kabuklanma anında uzman bir dermatologa danışılarak tedavi sürecine girilmelidir..

2.5 2 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu