SAĞLIK

Okuyunca Siz De Elma Sirkesini Hayatınızdan Eksik Etmeyeceksiniz

Elma sirkesi, oldukça yararlı ve çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Birazdan yazdıklarımızı okuyunca siz de elma sirkesini hayatınızdan eksik etmeyeceksiniz. İşte Elma Sirkesinin Faydaları..

Elma Sirkesini kullanmak için 13 neden:

1- Elma Sirkesi tamamen doğal ürün olduğu için evinizdeki kimyasal ürün tüketimini azaltabilirsiniz.

2- Saçlarınızı yıkadıktan sonra içinde elma sirkesi olan su ile durulayın. Saçlarınızın daha parlak ve hacimli olduğunu göreceksiniz. Etkili sonuçlar için haftada iki kere uygulamanız yeterli olacaktır.

3- Elma sirkesi cildinizin pH dengesini düzenler. Yüzünüze uyguladığınız tonik yerine, bir ölçü elma sirkesine iki katı su ekleyerek karıştırın ve pamukla yüzünüze uygulayın. Bu toniği sabah ve akşam kullanabilirsiniz. Elma sirkesini yüzde oluşan lekeler ve sivilce izleri için de kullanabilirsiniz, doğrudan lekelerin üzerine sürüp yıkamadan yatabilirsiniz. Ayrıca elma sirkesini siğil tedavisinde de kullanabilirsiniz. Sirkeli pamuğu siğilin üstüne koyarak yara bandını yapıştırın ve sabah olana kadar açmayın. Elma sirkesi siğili düşürecek kadar etkilidir. Bu işlemi birkaç gün tekrarlayın.

4- Diş lekelerinin temizlenmesinde etkilidir. Dişlerinize elma sirkesini uygulayın ve ağzınızı bol su ile yıkayın.

5- Güneşte oluşan yanıklar için, banyo yaptığınız suya bir bardak elma sirkesini ekleyin ve 10 dakika içinde bekleyin.

6- Doğal traş losyonu olarak kullanılabilir. Bir ölçek elma sirkesine bir ölçek suyu ekleyin karıştırın ve traş sonrası yüzünüze uygulayın.

7- Ellerinizi ayaklarınızı elma sirkesiyle ovduğunuzda masaj yapmış kadar rahatlatır.

8- Kilo verme konusunda da etkilidir. Kilo kontrolünüz için iki çay kaşığı sirkeyi yarım litre su ile karıştırın ve gün boyu için.

9- Elma sirkesi 12 hafta düzenli olarak kullanıldığında karın yağlarının yakılmasında yardımcı olur.

10- Toksin atıcı etkisi vardır.

11- Mide yanmasına iyi gelmektedir.

12- Evcil hayvanlarda oluşan pirelerin yok edilmesinde de etkilidir. Bir miktar elma sirkesi ile suyu karıştırın ve evcil hayvanınızın üstüne püskürtün. Pirelerin yok olduğunu göreceksiniz.

13- Ayrıca elma sirkesi temizlikte kullanılabilir. Tuvaletinizin içine bir miktar elma sirkesini dökün ve bir gece bekletin. Bulaşık makinesi için de elma sirkesi doğal deterjan olarak kullanılabilir. Elma sirkesi ve su karışımı ile mutfak, cam, ayna gibi yüzeylerin temizliğini yapabilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu