SAĞLIK

Mutfağınızdaki Bir Sıvı İle Egzama Nasıl Tedavi Edilir! İnanılmaz Etkili Sonuçlar

Egzama, cildin rahatsız edici ve iltihaplanmasını sağlayan cilt problemidir.

Atopik dermatit egzamanın en yaygın şeklidir, bu duruma kaşıntı ve iltihaplanma eşlik eder. Doktorlar, yüzünde, dizlerinde, el bileklerinde, ellerinde ve dizlerin arkasında döküntülere neden olduğunu söylüyor. Bazen tüm vücudu etkileyebilir.

Kaşıntı genellikle, kanama başlayana kadar kişi kaşınan bölgeyi kanatana kadar durum devam eder.

Bu cilt problemine çeşitli farmasötik çözümler var, ancak bunların çoğu zararlı maddelerle dolu ve ciddi yan etkilere neden oluyor.

Dermatologlar, geleneksel kremler ve kaşınan bölgeyi yatıştırıcı ilaçlar yerine organik elma sirkesi kullanmayı öneriyorlar. Egzama tedavisinde büyük etkiye sahiptir.

Diğer güçlü ve doğal malzemelerle birleştirildiğinde, elma sirkesi daha da fazla güce sahiptir.

Anti-mantar gücü

Elma sirkesi egzama oluşumundan sorumlu olan bakterileri ortadan kaldırır. Düzenli olarak uygulandığında, muazzam antibakteriyel ve mantar önleyici potansiyeli nedeniyle bakterilerin daha da büyümesini engeller.

Hücre yenilenmesi

Elma sirkesi, beta-karotende yüksektir ve bu hücre yenilenmesi için şarttır. Düzenli olarak kullanın ve sağlıklı ciltlerinizle hayran kalacaksınız.

Potasyum bolluğu

Kudretli sirke çok miktarda potasyum içerir. Bu mineral, alerji semptomlarını hafifletme, cildinizin pH değerini dengeleme ve etkili bir sıkılaştırıcı ajan gibi davranma özelliği ile bilinir.

Lif

Elma sirkesi içindeki lif vücudun egzama oluşumunu tetikleyen toksinleri temizlemesine yardımcı olur.

Daha güçlü bağışıklık sistemi

Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi egzamanın önlenmesinin ilk adımıdır. Elma sirkesi, asetik asit, B1 vitamini, pektin, mineraller, mineral tuzları ve riboflavin gibi hayati besin öğeleri içerir. Bağışıklık için bunlar önemlidir, uzmanlar egzamanın belirtilerini hafifletme gücünü açığa vurmuştur.

Kaşıntıdan kurtulma

Elma sirkesi cilt için harikalar yaratır. Kuru cildin egzamayla sıkı bir şekilde ilişkili olduğu göz önüne alındığında, elma sirkesi kaşıntıyı hafifletir.

Diğer doğal maddelerle kombinasyon halinde kullanın ve egzama için kendi çare olun.

Elma sirkesi çözeltisi :

Elma sirkesi, antibakteriyel ve mantar önleyici özellikleriyle uzun süredir kullanılmaktadır ve egzama için en iyi geleneksel ilaç yoludur.

Malzemeler :

2 yemek kaşığı. Ham ve organik elma sirkesi , 2 yemek kaşığı. Arıtılmış su

* Ayrıca bir miktar pamuk

Elma sirkesi tedavisi

Elma sirkesi ile su karışımına pamuk batırın. Bunları doğrudan iltihaplı cilt alanına uygulayın. Bir miktar iyileşme görene kadar tedaviyi tekrarlayın.

Uyarı: Elma sirkesinin suya oranı, hassas ciltli bireyler için önerilmez. Durumunuz buysa, yarım fincan arıtılmış su ve 1 çorba kaşığı elma sirkesi kullanın.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu