KADIN

Maden Suyu İle Cilt Bakımı! Cildinize Sürdükten Sonra Farkı Göreceksiniz!

Konu, bakım olduğu zaman bir kadının ne kadar hassas olabileceğini biliyor ve bu bakımdan dolayı da bizlerde ona göre davranıyoruz diyebiliriz. Bakım yapılacağı zaman, özellikle de kadınların kimi zamanlarda bakıma daha önem vermesi gerektiği durumlarda; çok aceleci davrandığını görebiliyoruz. Halbuki ne kadar yanlış bir durum olduğunu da az çok anlayabiliyoruz.

Cildimiz hassastır ve bu bakımdan dolayı da ona özen göstermemiz gerektiğini unutmamalıyız. Cildimize tekmiş gibi ve aynı zamanda özel davranmalıyız. Bu bakımdan dolayı ise; çeşitli bakım yollarını denemeliyiz. Soda ile cilt bakımı, bu bakım türlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Maden Suyunun Cilde Faydası:

Cildimizde oluşan gözenekler, gerek makyaj kalıntıları gerek ise de farklı sebeplerden ortaya çıkan çeşitli etkenler, cilt üzerinde bir süre sonra rahatsız edici bir görüntüyü ortaya çıkartabilir. Bu bakımdan dolayı da yapmamız gereken eylemlerin başında; cildi düzenli olarak temizlemek gelmektedir. Cildin temizlenmesi ve cilt bakımı için farklı yöntemler söz konusu oluyor olsa bile; en etkili yöntemlerden birisi soda ile cilt temizliği olmaktadır. Gerek ölü derileri gerek makyaj kalıntılarını gerek ise de siyah noktaları temizleme konusunda oldukça faydalı bir içecek olan soda; son zamanlarda en çok kullanılan yöntemlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Maden Suyu İle Yüz Temizleme Tarifleri:

Gece, makyajınızı temizledikten sonra; bir pamuğa soda damlatın ve yüzünüze fondöten sürermiş gibi bir uygulama ile yedirin. Bu işlemden sonra ise; cildinizi yıkamanıza gerek kalmayarak; bu şekilde yatabilir ve cildinizin gece dinlenmesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde sabah kalktığınız zaman cildinizi su yerine soda ile yıkayarak; güne daha dinç başlamayı sağlayabilirsiniz.

Alacağınız bir kabın içerisine; 2 yemek kaşığı kil, 1 yemek kaşığı badem yağı, 1 su bardağı maden suyu ekledikten sonra bu tarifi iyice karıştırın. Bu aşamadan sonra ise; yüzünüze sürülecek bir maske kıvamında olduğunu göreceksiniz. Bu maskeyi yüzünüze uygulayarak, 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Bu maske sayesinde cildinizde oluşmuş olan gözenekler sıkılaşacak ve bu bakımdan dolayı da bakterilerin kolay temizleniyor olması sağlanacaktır. Cildinizde ki etki gözle görülür bir dereceye varacaktır.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu