HABERLERPÜF NOKTASI

LAVABOLARDAKİ BU KÜÇÜK DELİK ÖYLE BİR İŞE YARIYOR Kİ

Bu makalemiz sizlere ilginç gele bilir yalnız bu konuda bilgisi olmayan ve lavabolardaki deliğin ne işe yaradığını bilmeyenler var bilgilendirme açamlı böyle bir yazı yazmaya karar verdim.

Sanırım herkes bu soruyu aklına bir defada olsa getirmiştir lavabolarda üst tarafta bulunan delik ne işe yarıyor diye merak edenler için işte cevap:

Muhteşem bir konu ile akıllardaki soru işaretini gidermeye geldim. Bimdeki girişte neden iki kapı var sorusu ne kadar aklımı kurcalıyorsa bu sorunda aklımı o kadar kurcalıyordu. Dedim bir araştırayım. Araştırdım öğrendiğimi sizlerde paylaşayım.

Üst resimde gördüğünüz o ufak kimi zaman dışarı doğru köpük püskürtmesiyle meşhur delik ne işe yarar Bir kaç kaynaktan araştırdım bu deliğin olayı şu.

Eğer su normal gider borusundan tahliye olamaz ise ve su taşıpta evi mahvetmesin diye bu delik sayesinde suyun tahliyesi yani dışarı akması sağlanırmış. Bir diğer kaynakta ise şundan bahsediliyor.

Biz Türkler bu özelliği pek kullanmazmışız ama İngilizler kullanırlarmış. Normal suyun gideceği deliği kapayıp lavaboya su doldurup ellerini yüzlerini yıkarlarmış. Ve o seviyeye gelen suda dışarı taşmasın diye ordan tahliye olurmuş.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu