PÜF NOKTASI

KLOZETE SİRKEYİ DÖKTÜ. SİFONU ÇEKİNCE NE OLDUĞUNA İNANAMAYACAKSINIZ

Kir ve toz en nefret ettiğimiz şeyler. En sık oluşan yerlerden biri de banyo. Banyolarımız maalesef bakteri doluyor. Temizlik uğraş isteyen bir iş olsa da zor olmak zorunda değil. Eğer birkaç yararlı bilgiye sahipseniz, temizlik yapmak hızlı, kolay ve etkili olabiliyor.

Aşağıda temizlik yaparken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç ipucu var. Bahar temizliği yaparken bunları kullanmanız yararınıza olacaktır. Banyo AynasıBanyo aynanız kirli mi? Sallama çaylar imdadınıza yetişiyor. Üç sallama çayı suda beklettikten sonra sprey şişesine boşaltın ve aynanıza sıkın.Aynayı gazete ile sürtün. Aynanızın pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz.

TuvaletKirli tuvaletinizi temizlerken sirke en iyi dostunuz olacak. Sifon kabinine sirke dökün. Ayrıca klozet kapağına da sprey şişesiyle sirke sıkın tuvalet kağıdıyla temizlemeden hemen önce. Sifonu çekin. Böylelikle bir taşla iki kuş vuracaksınız. Bakteri ve parazitler yok olacaklar. Duş TeknesiTemizlemekten en nefret ettiğim şey duş teknesi. Temizlemesi hem uzun sürüyor hem de beliniz ağrıyor.

Bu faydalı ipucuyla artık duşunuzu rahatlıkla ve hızlıca temizleyeceksiniz. Sirke ve sıvı deterjanı karıştırın. Diş fırçasıyla istediğiniz bölgeye uygulayın. Sonuç karşısında şok olacaksınız. Kir ve PasLekeleri temizlemek çok zor olabiliyor. Birçoğumuz ise ancak kimyasallarla temizleneceğini düşünüyoruz. Sadece bir limonla, zor olduğunu düşündüğünüz musluk lekelerini temizleyebilirsiniz.

Musluktaki pası geçirmenin yöntemi de musluğa önce havlu kağıt koymak ve sonra üzerine sirke döküp, havlu kağıdın sirkeyi emmesini 30 dakika beklemek. Bekledikten sonra musluğu yeni bir havlu kağıtla güzelce temizleyin. İsterseniz diş fırçası da kullanabilirsiniz. KupalarKolayca leke tutan şeylerden biri de kupalar. Kupaları bulaşık makinesini attıktan sonra dahi lekeler kalabiliyor.

Kupaları bir de diş fırçasıyla temizlemeyi deneyin. Sonuca siz bile inanamayacaksınız.Tuvalet Fırçası Tuvalet fırçanız tuvaletinizi temizlerken kendini feda ediyor ve sayısız bakteriye maruz kalıyor. Bu nedenle tuvalet fırçaları sıklıkla temizlenmeli. Yapacağınız tek şey tuvalet fırçasına çamaşır suyu dökmek. Sık sık yaparsanız tuvalet fırçanızda hiçbir bakteri barınmayacaktır.

Çamaşır MakinesiÇamaşır makinenizde her çamaşır yıkadığınızda içerisinde saç ve iplik kalır. Çamaşır makinesinin iç mekanizması sık sık temizlenmeli. Ancak bazen saç ve iplikler filtrelerde kalır. Temizlemesi ise imkansızdır. Kolayca temizlemek için elektrikli süpürgenizin ucuna ince bir havlu kağıt koyun.

Böylelikle ulaşılması zor yerlere kolayca ulaşacak ve düzgünce temizleyebileceksiniz.Faydalı ipuçlarını ev hanımı olan arkadaşlarınızla pa-y-la-şmayı ihmal etmeyin.

2 1 oy
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu