KADIN

KİMSENİN İSTEMEDİĞİ BİR ERKEK ÇOCUĞU EVLAT EDİNDİ.

Ingeborg McIntosh’ın erkek çocuk evlat edinişi hiç de kolay olmadı. Jordan çocuk esirgeme kurumuna bırakıldığında daha yeni do-ğmuştu. Ingeborg, çocuğu evlat edinebilmek için çocuğun b-ijolojik annesini dört yıl boyunca ikna etmeye çalıştı. Ancak b-ijolojik anne çocuğunu siyahi bir ailenin evlat edinmesini istiyordu. McIntosh “Bebeğimi kollarıma aldığımda ilk görüşte aşık olmuştum.” dedi. 20 yıl sonra çarpıcı bir gelişme yaşandı.

McIntosh ailesi 125 kimsesiz çocuğu maddi ve manevi olarak destekliyordu ancak Jordan’ın onlar için değeri çok ayrıydı.

Jordan, Ingeborg ailesinin evinde büyümüştü. Ancak biyolojik annesi Jordan’ı, Ingeborg ailesinin evlat edinmesini istemiyordu. Biyolojik anne Jordan’ı siyahi bir ailenin evlat edinmesi taraftarıydı.

Ancak Jordan’a bakacak bir aile bulunamıyordu ve 4 yaşında geldiğinde Ingeborg tarafından evlat edinildi.Ingeborg onun için demişti.“Ne olursa olsun Jordan ailenin bir parçasıydı.”

Yirmi yıl sonra Ingeborg k-ötü bir haber aldı. Doktoru Ingeborg’un polikistik b-öbrek h-astalığı olduğunu ve a-cilen b-öbrek nakline ihtiyacını olduğunu belirtti. Jordan’ın gönlü annesinin ö-lümünü izlemeye razı olmadı. Annesinden habersiz, b-öbrek nakli için kollarını sıvadı.

Böbreğinin annesiyle u-yuşup u-yuşmadığını öğrenmek için randevu aldı. Evet, u-yuşuyordu.Jordan: “Bunun hayatımdaki önemli bir dönüm noktası olduğunu hissettim.”

“Umuyorum ki annem yaşlandıkça onun için daha fazla şey yapabilirim. Ancak an itibariyle elimden bu geliyor.” dedi.Anne Ingeborg, Jordan’a böbreğini vermemesi konusunda ı-srar etti ancak Jordan çoktan kararını vermişti.

Jordan, annesinden bahsederken ona olan bağlılığını ve sevgisini anlamak mümkün. Annesinin ona yaptığı fedakarlıkları anlatırken a-ğlamadan edemiyor.

Jordan son olarak şunları ekledi: “Küçüklüğümden beri bana yaptıklarına karşı, naçizane bir karşılık olarak böyle bir şey yapmak ve ona ne kadar minnettar olduğumu göstermek istedim”.

Karşılarında duran engeller ve z-orluklara rağmen, bu hikaye mutlu sonla bitti. Tek nedeni ise bir anne ile oğlunun arasındaki sevgi bağı. Eğer Ingeborg’un gurur duyulası bir evlat yetiştirmekte başarılı olduğunu düşüyorsanız, lütfen yazımızı paylaşmayı ihmal etmeyin.

5 1 oy
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu