HABERLER

KASADA KARTININ ÇALIŞMADIĞINI GÖRÜNCE ÜÇ ÇOCUK ANNESİ KADIN MAHÇUP OLDU – KASİYERİN YAPTIĞI KARŞISINDA GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Nick Tate, Walmart ismindeki markette kasiyer olarak çalışıyor. Uzun süredir burada çalıştığından müşterilere nasıl davranacağını çok iyi biliyor.

Müşterilere karşı olan iyi tutumu nedeniyle de müşteriler onu çok seviyor. Her müşterisine nasıl olduklarını ve günlerinin nasıl geçtiğini sormayı ihmal etmiyor..

Geçtiğimiz cuma gününde market oldukça kalabalıkken üç çocuğu olan bir kadınla karşılaştı. Kadının stresli ve yorgun olduğu her halinden belliydi.

Nick, kadına bakarken “Zor günlerden birini geçiriyorsunuz sanırım?” diye sordu. Kadın için yaptığı iyiliği şimdi herkes övüyor.

Sonradan kadının iki küçük kız çocuğunun ve yeni doğan bir erkek bebeğinin olduğu anlaşıldı. Çocukları yaramazlık yaptığından Nick’ten özür diledi.

Ancak Nick sinirlenmemişti bile. Kadın tam ödeme yapacakken bir sorunla karşılaştı. Düşük gelirli ailelere sağlanan banka kartını çıkardı ancak nasıl kullanacağını bilmiyordu.

Nick’e “İlk defa kullanıyorum” dedi. Kartı kullanabilmek için aktifleştirmek gerekiyordu ve kadın aktifleştirip aktifleştiremediğini bilemiyordu.

Kart çalışmadı ve arkadaki müşterileri de bekletmek istemedi. Defalarca kez denemesine rağmen bir türlü ödemeyi yapamadı. Kuyruk daha da büyümeye başladı.

Nick kadına bir şekilde yardım etmesi gerektiğini düşündü. Hiç düşünmeden kendi kartını çıkardı ve 60 dolarlık ücreti ödedi. “Kartın çalışmayacağını anlayınca kendi kartımı çıkardım.

Tanrı’nın bana bir işareti gibiydi” dedi. Kadın, kasiyerin kendisine yaptığı iyilik karşısında gözyaşlarını tutamadı. Sonradan olanları Facebook’ta paylaştı.

Tate’in soyadı yaka kartında yazmadığından ve o anda sormayı unuttuğundan ona daha sonradan parayı iade edemedi. O da Facebook’ta olanları paylaşarak kasiyere ulaşmayı amaçladı. Neyse ki Tate ile anne sonradan birbirlerini bulabildiler.

Tate yine de parayı almayı kabul etmedi. CBS’e “Onların mutlu olduğunu görünce ben de mutlu oldum. Tanrı’nın sesini dinlediğim için kendimle gurur duyuyorum” dedi.

Kasiyer ne kadar altın kalpli birisi olduğunu göstermiş. İleride muhteşem bir eş ve baba olacağı kesin. Umarız ki Walmart kasiyerini ödüllendirmeyi unutmaz.Haberi Facebook’ta paylaşarak insanların kasiyerin iyiliğinden ilham almasını sağlayın.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu