HABERLER

HASTALIKLARI ÖNLEYEN ÇİÇEKLER.. HER EVDE KESİNLİKLE BU ÇİÇEKLERİ BULUNDURUN

Hepimiz evde çiçek olmasından hoşlanırız. Hem güzel gözükürler, hem de bize oksijen sağlarlar. Ancak devamlı güneş görmelerini sağlamak, sürekli sulamak zorunda olmak ve eve toprak saçılması sebepleriyle sıkılır ve onlardan kurtuluruz.

Hisler Aynası Ekibi Olarak Sizin için listelediğimiz bu bitkiler hem fazla sulamanıza ihtiyaç duymuyor, hem karanlık ortamlarda yaşayabiliyor. Üstelik bu bitkilerin en önemli özelliği, havadaki bakterileri üzerine çekerek, hastalıkları önleyebiliyor.

Paşa Kılıcı

Kaynanadili veya paşa kılıcı isimleriyle de bilinen tavşankulağı bitkisi, az miktarda güneşe ihtiyaç duysa da sürekli bir uğraş gerektirmiyor. Dikkat edin! Sık sularsanız çürüyecektir. Yaprakların cansız ve mat görürseniz sulayın. Aksi halde bitki iyi durumda demektir.

Çin herdemyeşili

Ev bitkilerini sıralayacak olsak ilk 5 e girecek bitkilerden ilki çin herdemyeşili olur. Yılda iki kez kuru gübre kullanarak gübrelediğiniz takdirde ve yaprakları matlaştıkça sularsanız uzun yıllar sizinle olacaktır.

Madagaskar Dragon Ağacı

Yukarı doğru dikenli yapraklara sahip olan bu bitki ev için harika bir bitki. Direk güneş ışığından korumaya ve fazla sulamamaya özen gösterin. Oldukça iyi anlaşacağınızı düşünüyoruz.

Difenbahya

Direk güneş ışığından korumanızı tavsiye ederiz. Perde arkasından aldığı ışık bu bitki için fazlasıyla yeterlidir. Özellikle bahar ve yaz aylarında bitkinin yaprakları yeniyken güneş ışığı zarar verecektir.

Kalp yapraklı asma devetabanı

Bu bitkiye adı tahmin edersiniz ki yapraklarının aldığı kalp şeklinden geliyor. Loş odalarda gayet rahatlıkla yaşayabildiği için en rahat bakılan ev bitkilerindendir.

Sizin için listelediğimiz bitkileri nasıl buldunuz? Sizin evinizde ne tür bitkiler var? Yorumlarda bizimle paylaşın!

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu