KADIN

GÖZ ÇEVRENİZİ YENİLEMEK İÇİN DOĞAL HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI KREMİ KULLANMAK

Hindistan cevizi yağı ve E vitamini karışımı, cildi nemlendirmek ve kırışıklıkları önleyerek göz çevresini canlandırmak için mükemmeldir.

Göz çevresindeki cilt, yüzünüzün en narin ve hassas bölgelerinden biridir. Bu aynı zamanda erken kırışıklıkların oluşumuna en yatkın alanlardan biri olduğu anlamına geliyor.

Bu alan çok miktarda yağ bezi içermez ve orada az miktarda kollajen ve elastin vardır. Bu nedenle göz çevrenizdeki cilt, diğer bölgelere göre yaşlanma belirtileri göstermek için daha büyük bir eğilime sahiptir.

Dahası, güneşe ve atmosferdeki toksinlere en çok maruz kalan alanlardan biri. Bu nedenle kusurların burada erken ortaya çıkmaya başlaması şaşırtıcı değildir.

Bu da yetmezmiş gibi, uyku eksikliği, stres, zayıf diyet ve cildinizin sağlığını etkileyen diğer alışkanlıklar gibi faktörlerden de etkilenen bir alandır.

Bununla birlikte, iyi haber; cilt hasarına karşı koymak ve kusurları görünmeden önce önlemeye yardımcı olabilecek bir dizi ürün ve tekniğin olmasıdır.

Birçok ticari seçenek, aşırı derecede pahalıdır. Şans eseri, herkesin erişebileceği %100 doğal alternatifler de var. Bu yazıda, benzersiz özellikleri sayesinde cildin gençleştirilmesi için mükemmel bir ev yapımı Hindistan cevizi yağı kremi için bir tarifi paylaşacağız.

Deneyin!

Göz çevresi için ev yapımı Hindistan cevizi yağı kremi
Hindistan cevizi yağı kremi, dünya çapında hayran kitlesi kazanmış bir üründür. Bunun nedeni cildinizin sağlık ve güzelliğini artırabileceği birçok özelliğe sahip olmasıdır.

Bu doğal ürün, ticari satış mağazalarında satılan seçeneklerden daha az el yakar. Artı, bununla ilgili en iyi şey, istenmeyen yan etkilere neden olmamasıdır.

Hindistan cevizi yağı yararları ile birlikte, aynı zamanda E vitamini yağından en iyi şekilde yararlanacağız. Bu, güçsüzlüğü ve yaşlanmayı önlemeye yardımcı olmak için derinin en derin katmanlarını besleyen antioksidan özelliklere sahip bir maddedir.

Aklınızda bir şüphe kalmadığından emin olmak istediğimiz için aşağıda en önemli özelliklerini özetledik.

Hindistan cevizi yağı

Şu an bulunan en sağlıklı doğal nemlendirici krem olduğu düşünülen Hindistan cevizi yağı, cildiniz tarafından kolaylıkla emilen uygulanışı basit bir yağdır. Cildinizin genç, nemli olmasına ve korunmasına yardımcı olur.

Orta zincirli yağ asitleri ve antioksidanlar anti-mikrobik ve mantar önleyici etkilere sahiptir. Bu, onları, enfeksiyonların riskini azaltmada güçlü bir araç haline getirir.

Hindistan cevizi yağı, hücresel yeniden yapılandırmayı teşvik ederken cildinizin doğal pH seviyesini düzenler. Yüksek oranda laurik asit içerir.

Doğal özellikleri sayesinde genç, sağlam bir cilt için gerekli olan iki maddeyi, kollajen ve elastini yeterli seviyede tutar.

Aynı zamanda, serbest radikallerin olumsuz etkilerini de azaltır. Bunlar cildin zayıflamasına ve erken kırışıklıklara neden olduğundan dolayı en kötü suçludur.

Son olarak, göz çevresindeki hassas ciltler için idealdir. Bunun nedeni derin nemlendirme sağlaması ve güneşin UV ışınlarının zararlı etkilerini azaltmasıdır.

E vitamini yağı

Son birkaç yıldır, E vitamini “yaşamın ve gençliğin vitamini” olarak bilinir. Bu, hücre yaşlanmasını hızlandıran her şeyle mücadelede etmedeki etkinliği sayesinde olmuştur.

Bu nedenle, kusurlar geliştirmiş olsa dahi, cildin kalitesini artırmak isteyen herkes için – dahili ve harici olarak- kullanımı çok önemle önerilir.

E vitamini esansiyel yağı, cildi yumuşatır ve göz çevresini nemlendirir. Buna ek olarak, gözlerin etrafındaki bazen “kaz ayakları” diye bilinen küçük çirkin kırışıklıkların gelişmesini engeller.

Bu doğal Hindistan cevizi yağı kreminin hazırlanışı:

Bu doğal kremi ​​uyguladığınız zaman en iyi sonucu elde etmek için %100 organik Hindistan cevizi yağını almanızı öneririz. Sonuçta, rafine edilmiş versiyonların besleyici kalitesi aynı olmayacaktır.

Başladığınızda, etkileri hemen görmemenin tamamen doğal olduğunun farkında olmak da iyidir. Farkı fark etmeye başlamak için onu uygulamaya devam etmeniz gerekecek.

Malzemeler:

  • 6 ½ çorba kaşığı organik Hindistan cevizi yağı (100 g)
  • 3 kapsül E vitamini yağı
  • 1 hava geçirmez şişe

Yapılışı:

Önce, Hindistan cevizi yağını düşük sıcaklıkta ısıtın. Daha sonra, E vitamini yağının üç kapsülünü ekleyin.

Her ikisi de iyice karıştığı zaman ocaktan alın ve soğuması için birkaç dakika bekletin.

Karışımı hava geçirmez şişeye boşaltıp sertleşene kadar bekleyin.

Herhangi bir ısı kaynağından uzak, serin, gölge bir yerde saklayın.

Krem nasıl uygulanır:

Az miktarda kremi elinize alın. Gözlerinizin çevresini ovmak için nazik masaj hareketleri kullanın.

Cildinizi temiz ve her türlü kozmetik ürünlerden uzak tutmayı unutmayın.
Uyumadan önce bunu her gece tekrar edin.

Denemeye hazır mısınız? Bu şaşırtıcı kremi evde hazırlayın ve paranızı çok fazla harcamaksızın cildinizi korumanın bu muhteşem yolunu keşfedin!

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu