PÜF NOKTASI

Evinizi İstila Eden Karıncalardan Kurtulmak İçin Uzmanların 3 Önerisi

karıncalar yuvalarından çıkmaya başladılar. Karıncaların evinizi istila ettiği mutlaka olmuştur.Karıncalardan kurtulmak için çeşitli ilaçlar deneyebilirsiniz. Ancak bunlar hep pahalı olacaktır hem de karıncaları ö-ldürecektir. Neyse ki karıncaları evinizden kovmak için kullanabileceğiniz doğal yöntemler var.

Karıncaların evinize gelmesini engellemenin yolu Karıncalar bir kere evinizi istila ettiler mi onlardan kurtulması zor olabiliyor. Karıncalar koku almakta ustadırlar ve tatlı şeylere bayılırlar. Bu nedenle tatlı yiyecekleri dışarıda bırakmamakta fayda var. Aksi halde karıncalarla karşılaşmak işten bile değil. Meyveli sodayı bile dışarıda bıraksanız karıncalar bunun kokusunu anında alır. Karıncalardan kurtulmanın yolu 1- Tarçın Karıncalar tarçın kokusundan nefret eder Malzemeler: Yarım çay kaşığı tarçın yağı veya tarçın tozu 1 su bardağı su Pamuk Tarçın çubukları Hazırlanışı: Tarçın yağı veya tarçın tozunu suyla karıştırın. Karışıma pamuk bandırın. Karıncaların evinize girebileceği yollara karışımı sürün. Karıncalardan kurtulana dek her gün aynı bölgeye karışımı sürün. Pencere veya kapı kenarlarına tarçın çubukları bırakın. 2- Sirke Karıncaların nefret ettiği bir diğer koku da sirke kokusudur. Malzemeler: Sirke Su Limon yağı Sprey şişesi Hazırlanışı: Sirke ve suyu eşit bir şekilde sprey şişesine dökün Birkaç damla limon yağı ekleyin. Sprey şişesini iyice çalkalayın.

Karıncaları gördüğünüz yerlere karışımı püskürtün. Günde birkaç kez karışımı aynı bölgelere uygulayın. 3- Kırmızı biber Kırmızı biber karıncalardan kurtulmak için uzun süredir kullanılıyor. Malzemeler:Kap Su Kırmızıbiber Hazırlanışı: Suyu kaynatıp bir kaba dökün ve içine de kırmızı biber ekleyin.Karıncaların geçebileceğini düşündüğünüz çatlak ve deliklere karışımı dökün.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu