HİKAYELER

EVİM ŞEHİR DIŞINA YAKIN BİR YERDE İDİ

Evim şehir dışına yakın bir yerde idi.Araba ile giderken yolun kenarında 15 yaşlarında dikkat çeken giyimli bir kız gördüm. Elini kaldırdı.Yol ıssızdı. Durdum.Camı açtım Kızda Eğildi,aracıma binmek istedi. Etrafıma baktım kimse yok.Ama bir şartla dedi.. Söylediği şey.

Adamın biri, bir cumartesi gecesi Adamın biri, bir cumartesi gecesi evine dönüyormuş. Birden 15-16 yaşlarındaki sevimli bir kızın yolun kenarında otostop yaptığını görmüş. Adamın da aynı yaşlarda iki kızı varmış. Arabasıyla yanaşmış ve kızı almış.. Ve hayatı boyunca unutamayacağı bir Olay böyle başlamış..

Adamın da aynı yaşlarda iki kızı varmış. Hemen arabayı kızın yanına yaklaştırmış ” gece yarısında böyle bir ıssız yerde napıyorsunuz allah aşkına? Bu saatte otostopmu yapılır?”Demiş.Kız, “Uzun hikaye rica etsem beni evime götüre bilirmisimiz? Buraya çok yakın Hem bu iyiliğinizi ömür boyu unutmam” diyerek arka koltuğa oturmuş..

Kızın üzerinde cicili bicili, çok hoş bir elbise varmış. Evinin adresini vermiş. Gerçekten de yakınmış ev. Adam eve vardığında önünde durmuş” işte geldik küçük hanım.”

Diyerek arka koltuğa dönmüş; ama arkada kimse yokmuş. Gözlerine inanmamış tabi. Hemen arabadan inip evin kapısını çalmış.Beyaz saçlı, çok yorgun görünen yaşlı bir kadın açmış kapıyı. Adam heyecanla; ” bana inanmayacaksınız ama yolda küçük bir kız aldım.

Bana buranın adresini verdi ama tam geldiğimizde ” Yaşlı kadın, Adamı susturmuş: ” biliyorum, biliyorum.” Demiş. “Sonra ortadan kayboldu değil mi? Bu başımıza ilk defa gelmiyor. Her cumartesi akşamı, aynı şey oluyor”

Meğer, kız bir cumartesi gecesi dönerken trafik kazası geçirmiş ve oracıkta Ölmüş. Şimdi her cumartesi gecesi, kazada öldüğü yerden otostop cekip evine gelmek istiyormuş; ama bunu bu güne kadar başaramamış. Kadın bunları anlatırken adamın gözü piyanonun üzerindeki kızın fotoğrafına İlişmiş.

Evet, kız aynı kızmış ve üzerinde de aynı elbise varmış. Bu yaşanmış olaydır. Ailesi sürekki kızlarının evlerine gelmesini beklemekte, her Cumartesi bir adamın evlerine geldiğini görmektedirler.

4.5 2 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu