KADIN

EV ORTAMINDA POZİTİF ENERJİ VEREN 7 BİTKİ

Bitkiler yaygın olarak ev, ofis veya bir bahçe veya sundurmayı aydınlatmak için dekorasyon olarak kullanılsa da, bitkilerin bir alana pozitif enerji akışını sağlamak gibi daha iyi bir güçleri vardır. Bazı bitkiler havayı temizleyebilirken bazıları stresinizi azaltabilir ve ferahlık hissi verebilir.

Negatif enerjiyi çevreden uzaklaştırma, sağlığınızı ve mutluluğunuzu geliştirmede çok önemli bir adımdır. Bu amaçla, size ve çevrenizdeki insanlara fayda sağlayacak, pozitif enerjiyi artıracak için yedi faydalı bitki listesi hazırladık.

Yelken Çiçeği:

Bu bitkinin fiziksel, zihinsel ve ruhsal huzur seviyenizi arttırma gücüne sahip olduğuna inanılıyor. Dahası, havayı temizleyerek ve zararlı kapalı ortam gazlarını etkisiz hale getirerek evinizdeki enerji akışını artırabilir. Bu bitki, ofis köşesi gibi daha karanlık alanlar için harika, çünkü çok fazla ışık gerekmeden büyür. Ayrıca daha huzurlu bir uyku için yatak odasına yerleştirebilirsiniz.

YASEMİN:

Bu güzel bitki pozitif titreşimleri çekiyor ve ilişkileri güçlendirip romantizmi artırma gücüne sahip. Yaydığı tatlı koku zihninizi yatıştırır ve size enerji sağlar. Eğer içeriye koymak isterseniz, bahçede doğu, kuzey veya kuzeydoğu alanlarında güneye bakan bir pencerenin yakınına yerleştirilmesi gerekir.

BİBERİYE:

Hem fiziksel hem de zihinsel sağlığı arttırıyor ve aynı zamanda havayı temizliyor ve evi toksinlerden arındırıyor. Kokusu ruh halinizi iyileştirecek, kaygıyla başa çıkmanıza yardımcı olacak, yorgunluğu azaltacak, hafızayı daha iyi koruyacak ve uykusuzluğu giderecektir. Biberiye ayrıca iç huzur getirecektir. Bitkiyi güneşli bir alana yerleştirin ve fazla su almadığından emin olun.

BAMBU:

Feng shui’ye göre bitkinin dikey şekli, yaşam enerjimizi, fiziksel aktiviteyi ve canlılığı etkileyen element çubuğu anlamına gelir. Bu bitki, ofisinizin veya evinizin alçak olmayan alanları için harika. Bir kaç santim gelecek su ile cam bir kapta saklayın.

ALOE VERA:

Bu bitki size iyi şans ve pozitiflik getirecektir. Ayrıca çok sayıda sağlık faydası vardır. Doğrudan güneş ışığı almayan bir yere koyun ve düzenli olarak sulayın. Durgun su bu bitki için iyi bir seçim değil, bu yüzden uygun drenaj yapmalısınız. Aloe vera son zamanlarda hissettiğiniz negatif titreşimleri kesinlikle savuşturacak.

ORKİDE:

Feng shui’ye göre, bu bitki pozitif titreşimleri çekiyor ve evdeki enerjiyi arttırıyor. Bitki ruh halinizi artıracak tatlı ve hoş bir kokuya sahiptir. Orkideyi muhafaza etmek için en iyi yer yatak odalarıdır, çünkü orkide gece oksijen salınımı yapar.

LAVANTA:

Lavanta melankoli ile savaşır ve duygularınızı daha kolay kontrol etmenize yardımcı olur. Muhafaza ettiğiniz yere mutluluk getirecek ve ilişkilerde bağlılığı sağlayacak ve genel sakinlik getirecektir.

5 1 oy
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu