HABERLER

Eşler Arasında Haram Olan 9 Şey

Bunları Sakın Yapmayın. Bakın O Yasaklar Neymiş

Yüce Allah eşleri birbirlerine helâl kılmıştır. Koca karısının, kadın da kocasının cnselliğin dendilediği zaman istediği şekilde yararlanabilir. Fakat eşler arasındaki bu c-nsel özgürlük alanı, büyüklüğüne rağmen sınırsız değildir. Yani eşlerarasında da c-nsel haramlar vardır.

Bu haramların bir kısmı dâimîdir. Bir kısmı da geçicidir. Aşağıda on madde halinde sunacağımız bu haramların ilk beşi daimî, diğerleri de geçici haramlardır. 1-Âdet ve Lohusalık Halinde C-insî Münâsebette Bulunmak, 2-Arka Organdan Temas Etmek 3-Başkalarının Yanında İlişkide Bulunmak, 4-C-insel Görevden Kaçınmak, 5-Îlâ Yapmak, Karısına yaklaşmamaya yemin etmek 6-Zıhâr Yapmak, ZİHAR: Bir kimsenin karısına “sen bana anamın sırtı gibisin” diyerek, onu kendisine haram kılması. 7-İtikâfda İken Cinsî Münâsebette Bulunmak.

8-Müfessile; kocası kendisini arzuladığı zaman; âdet görmeye başlamadığı halde, -âdet görüyorum-diyerek kocasını aldatan kadındır. 9-Oruçlu İken Cinsel Yaklaşımda Bulunmak Keffareti açıklamak için sunulan buhadis, malî ve bedenî gücü olmayan bir sahâbiyi örneklendirmektedir. Gücü olan hiç şüphesiz ya esir azad edecek veya iki ay oruç tutacak, ya da altmış fakiri doyuracaktır. Şafiîmüctehidler bu hadise dayanarak oructa keffaretin yiyerek-içerek değil,yalnızca c-insel münasebet yoluyla orucunu bozan erkekler için gerekeceği içtihadında bulunmuşlardır.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu