HABERLER

DUŞAKABİN TEMİZLİĞİ: KİREÇ LEKESİNDEN ESER YOK

MARKET POŞETİ İLE DUŞAKABİN TEMİZLİĞİ

Sizinle son zamanlarda internette dolaşan bir temizleme yöntemini paylaşacağız: Market poşeti… Ev hanımları bir türkü üstesinden gelemedikleri duşakabin camındaki kireç lekeleri için bu kez iyi bir ürün bulmuşa benziyor

NE GEREKLİ?

Bunun için size gerekli olan bir adet market poşeti, her zaman kullandığınız cif gibi krem bir temizlik malzemesi ve uzun saplı bir süpürge.

NASIL YAPILIR?

Süpürgenin ucuna market poşetini geçirin ve çıkmayacak şekilde bağlayın. Poşetin üzerine temizlik malzemesini yeteri kadar dökün. Duşakabini ıslatın ve poşeti kabinin camının üzerine sürtmeye başlayın. Bu işlemi tüm kabine uygulayın. Durulayın. Ulaştığınız sonuca siz de inanamayacaksınız.

ÇELİK ÇAYDANLIK VE TENCELERİ DE AYNI YÖNTEMLE TEMİZLEYİN

Market poşeti ve krem temizlik maddesiyle çelik çaydanlık ve tencerelerinizi de temizleyebiliyorsunuz. Bu kez poşetin üzerine temizlik malzemesini döküp direkt çaydanlık ya da tencerenize sürtün. Tüm yüzeyi temizledikten sonra durulayın.

Çelikleriniz tertemiz olacak. Diğer yöntemler ise şöyle:-Kuru bir beze, çamaşır yumuşatıcısı dökün. Bu bezle, duşakabini ovun. Sert su lekeleri, yumuşar ve çıkar. Ardından, kuru kağıt peçeteyle güzelce silin.

• Bir bardak su ile bir bardak tuvalet ispirtosunu karıştırın. Spreyli bir şişeye koyun ve duşakabine püskürtün. Bir gazete parçasıyla, güzelce silin. Gazete, çizikleri önler. İspirto, krom tutacakları da parlatacaktır.

• Bir bardak beyaz sirke ile bir bardak suyu karıştırın. Aynı yöntemle duşakabine püskürtün ve temiz bir bezle silin.

• Karbonatlı su karışımı da, su ve pas lekelerine iyi gelir. Bir bardak kaynar suya, bir yemek kaşığı karbonat ekleyin ve karıştırın. Su sıcak olacağından, elinizde bulaşık eldivenleri olsun. Karışımı duşakabine püskürtün ve silin.

Dilerseniz, bir süngeri sıcak suya batırın. Üstüne toz karbonatı serpin ve direk duşakabine uygulayın. Bu metotlar yardımıyla, duşakabininiz cam gibi olsun. Temiz ve ferah bir duşakabinde, şırıl şırıl akan suyun eşliğinde misler gibi banyo yapmanın keyfini çıkarın.

5 2 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu