KADIN

Doğumda Bebeği ile Eşi Arasında Hayatının En Zor Tercihini Yapmak Zorunda Kalan Adam

Bir insanın hayatının en zor tercihi ne olabilir? Colorado’da yaşayan Frederick Connie bunun ne olabileceğini en acı şekilde tecrübe etti.

Littleton, Colorado’da yaşayan Frederick Connie karısını evde kanlar içinde bulduğunda ilk başta ne olduğunu anlamadı, daha sonra yaşadığı şoku atlatan Frederick karısını hemen hastaneye yetiştirmek için yola çıktı.

Karısı Keyvonne Connie, kanaması başladığı için erken doğuma girmek zorunda kaldığında yedi aylık hamileydi.

Hastanede doktorlar Frederick’e hayatının en zor tercihini yapması gerektiğini söylediler: Ya karısını derhal bebeğini kaybedeceği bir ameliyata alacaklardı ya da sezaryenle bebeği kurtaracaklardı.

Frederick kendini kahreden bu kararı bir an önce vermeliydi… Doktorlardan bebeği kurtarmalarını istedi, çünkü karısının da bunu isteyeceğinden emindi.

Frederick vermek zorunda olduğu kararı şöyle anlatıyor: “Doktorlar bana iki seçenek sundu ya karını derhal ameliyata alır ve hayatını kurtarırız, ancak bu ameliyatta bebeğinizi kaybedersiniz ya da sezaryenle kızınızı kurtarırız ama bu durumda da eşinizi kaybetme ihtimaliniz yüksek.”

Yaptığım tercihten dolayı pişman değilim diyor Frederick, “çünkü Keyvonne kurtulmuş olsaydı hayatının geri kalanında kızımızı kurtarmadığım için benden nefret ederdi.”

Doktorlar onu kurtarmak için çok uğraştılar diyor Frederick, ancak kalbi dayanmadı. Sezaryenin ardından ameliyata girmesine rağmen başaramadı…

Operasyonun ardından ölmeden hemen önce eşinin, kızının ilk resimlerini görmesi Frederick’in tek tesellisi.

Dünyaya yeni gelen kızına Angelique Keyvonne Connie ismini veren Frederick: “ona annesinin adını verdim. Annesini tanıyarak büyüyecek, onu tanımasını bizzat ben sağlayacağım” diyor.

Kısaca “Pooder” diye hitap ettiği kızıyla birlikte birkaç hafta daha hastanede kalacaklar, çünkü Pooder’ın bağışlanan anne sütleriyle beslenmesi gerekiyor.

Hastanedeki hemşireler Pooder’a yeni kıyafetler almışlar ve hastane de bu trajik olayla karşı karşıya kalan aileye hastanede güzel bir oda tahsis etmiş.

Hayatının bundan sonrasında “tam zamanlı” bir baba olacağını söyleyen Frederick hastane, bakım ve cenaze masrafları konusunda düşüncelere dalarken yardımına patronu yetişmiş.

Açılan bağış hesabında şimdiden 20 bin dolar toplanmış durumda. Bağış hesabına katkıda bulunan insanların dilekleri ortak:

Dualarımız sizinle, çok güzel bir kızınız var. Yaşadığınız büyük kayıptan dolayı çok üzgünüz, ancak onun hatırasını yaşatacağınızdan da eminiz. Bebeğinizle birlikte uzun ve sağlıklı bir ömür dileriz.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu