PÜF NOKTASI

Diz Ağrısına Bitkisel Tedavi

Şifalı bitkiler olarak eklem, kireçlenme, romatizma dan dolayı diz ağrısına ne iyi gelir konusu ele alacağız. Diz ağrısına bitkisel tedavi yöntemlerini bizlere Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ve Prof.Dr. Ahmet MARANKİ hocalarımızın kürleri ile derman bulacağız. Diz ağrısı bitkisel tedavi yöntemlerine anlatmadan önce diz ağrısı belirtilerini ve dizimizi tanıyalım..

Diz vücudumuzun en karışık mekanizmalarında bir tanesidir. Dizimiz sürekli olarak gün içerisinde bir hareket içerisindedir. Bu yüzdende incilme ve aşınması olanağı yüksek bir eklemimizdir.

Diz ağrısının belirtileri bazen şişme bazen kızarma bazende hareket kısıklığı olarak kendini gösterir. Diz şişmeleri genellikle herhangi bi darbe ve ters hareket etme sonucunda meydana çıkarlar. Dizimizin hareket kısıklığı ise genede 50 li ve üstü yaşlarda sıkça gözüken dizde sıvı azalması veyahutta dizlerde kireçlenme sonucu ortaya çıkmaktadır.

Diz kireçlenmesi demişken sitemizde yer alan alan dizde kireçlenmeye iyi gelen Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ‘nun çınar yaprakları ile hazırladığı şifalı bitkisel kürünü öneririz. Diğer diz ve diz kapağı ağrıları için ise Prof.Dr.İbrahim SARAÇOĞLU ‘nun şifalı bitkiler ile hazırladığı kürünü denemenizi öneririm.

Diz ağrıları için bitkisel kür

Diz ağrıları için yapacağımız bitkisel tedavi kürü için ihtiyacımız olan malzeme listesi ölçüleri ile birlikte aşağıdaki listedeki gibidir.

  • 2 Çorba Kaşığı Kil
  • 2 Çorba Kaşığı Buğday Kepeği
  • 1 Çorba Kaşı Kaya Tuzu
  • 1 Çay Kaşı Menekşe Yağı
  • 1 Çay Kaşı Biberiye Yağı

Diz ağrıları için şifalı bitkisel kür hazırlanışı ve uygulanışı

Hazır durumda bulundurduğumuz malzemeleri alacak boyutta bir tencereye sırasıyla 2 Çorba kaşığı kilimizi ve ardında 2 Çorba kaşığı buğday kepeğini ilaveten 1 Çorba kaşığı kaya tuzumuzu sonrasında 1 Çay kaşığı menekşe yağı ve 1 Çay kaşığı biberiye yağımızı ilave edelim. Diz ağrısına iyi gelen şifalı kürümüzü kısık ateşte vucudumuza sürebileceğimiz sıcaklıktaoluncaya kadar kararak ısıtalım.Hazırladığımız kür macun kıvamına gelecektir.

Diz ağrıları için şifalı bitkisel kür uygulanışı

Vücudumuza süre bileceğimiz sıcaklıktaki şifalı bitkisel kürü dizimizin ağrıyan bölgesine sürelim, daha sonrasında buzdolabı streçli ile dizimizi saralım. Bekleme süresi olarak süre yoktur istediğiniz zamana kadar bekleyebilir ve kürü diz ağrılarınızdan kurtulana kadar uygulaya bilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu