PÜF NOKTASI

DİKKAT!! Serçe Parmağınıza Bir Bakın; Uzunluğu Sizinle İlgili Birçok Şeyi Açığa Çıkarıyor!

Serçe parmağımız bizimle ilgili sırları gerçekten de açığa çıkarabilir mi? Hepimiz, el çizgilerinin anlamlarıyla ilgili birçok içerik görmüşüzdür. Görünene bakılırsa, büyülü ve gizli ilimler evreni o kadar geniş ki, tüm ilimlere erişip bilgelik kazanmaya insan ömrü yetmez.

Geleceği değerlendirme ve tahmin etme ilmi olarak bilinen el okuma veya diğer adıyla el falı, oldukça karmaşık bir iştir. Ancak okuyacağınız bu yazıda, yıllara dayanan uygulamalı bir tecrübeye sahip olmasanız da, oldukça açık ve net bir şekilde ve kolaylıkla doğru bir sonuca varabileceksiniz.

Peki, neden serçe parmak?

Her parmağımız aslında bir gezegenle ilişkilendirilmiştir- yani, her birinin ayırt edici bir enerjisi vardır. Avuç içimiz geçmiş, günümüz ve gelecekte, hayat yolunda karşımıza çıkmış veya çıkacak tüm artıların ve eksilerin bir haritası olarak tasvir edilir. Serçe parmak, iletişim, seyahatler ve mali durumları temsil eden gezegen, Merkür, ile ilişkilendirilir. Bu testte, serçe parmağımızın uzunluğunu, güneşi temsil eden yüzük parmakla kıyaslıyoruz.

Serçe parmağın uzunluğu ve şekli, kendimizi nasıl ifade ettiğimizi ortaya koyar. Duygularınızı ifade etmede zorluklarla karşılaşıyorsanız, bu test sizler için bir rehber niteliğinde olacaktır. Aynı zamanda, serçe parmağınız, seyahat etme olanaklarınızdan ve imkanlarınızdan da haber verir. Doğru sonuçlar almak adına, zaman ayırarak ve acele etmeden analiz etmelisiniz.

1. Kısa Serçe Parmak

Eğer serçe parmağınız, yüzük parmağınızın birinci boğumunun( tırnağınızın olduğu bölüm) altında kalıyorsa, kısa bir serçe parmağa sahipsinizdir.

Söz konusu kendinizi ifade etmek olduğunda, uçsuz bucaksız duygu okyanusunuz size sıkıntı oluşturuyor. Romantik veya duygularınızın harekete geçeceği herhangi bir anda, doğru tepkiyi verebilmeyi ne kadar istediğinizi ve dilediğinizi tahmin edebiliyoruz. “ Benimle flört etmek istediğini anladım, hoş da biri aslında…. Off ama neden tutuklu kalıp bir şey söyleyemedim?!” Bu cümle size bir yerden tanıdık geldi mi? Yoksa başınıza mı geldi?

Elbette yıllar geçtikçe, gerçek kişiliğinizi ve içtenliğinizi göstermenin yollarını bulursunuz. Yaş aldıkça ve büyüdükçe daha fazla dışa dönük olabilip, utangaçlığınızı dengelersiniz. Bununla birlikte, empati yeteneği gelişmiş insanların genellikle serçe parmağı kısadır.

Bizden size tavsiye; İfade edecek çok fazla duygunuz ve düşünceniz olduğundan dolayı, bir roman veya hikaye yazmaya başlamalısınız. Bunu yapmak için zamanınız olmasa veya sizi herhangi bir şekilde kısıtlayacak unsurlar olsa bile, yazarak daha objektif bir şekilde düşünmeyi öğreneceksiniz. Bir bakmışsınız, ünlü bir yazar olmuşsunuz, kim bilir?

2. Orta Uzunlukta Serçe Parmak

Serçe parmağınızın uzunluğu, yüzük parmağınızın birinci boğumunun( tırnağınızın olduğu bölüm) başlangıç çizgisiyle aynı hizadaysa, serçe parmağınız orta uzunluktadır.

İç ve dış dünyaya yansıttığınız nitelik ve niyetleri dengelemede uzmanlaşmış bir kişiliksiniz. Tepenizin tası atmış olsa veya çok öfkelenmiş olsanız da, kendinizi yıkıcı ve celalli bir şekilde ifade etmezsiniz. Belki de, bir olaya veya birine patlamaya hazırsınızdır ancak bunu nasıl kontrol edeceğinizi iyi bilip, öfkenizi iyice alevlendirmezsiniz.( Çoğu zaman)

Dürüstlüğe önem verirsiniz ve başkalarından da size karşı dürüst olmasını talep edersiniz. Bir şeyler ters gittiğinde veya birinin size yalan söylediğini hissettiğinizde, kolayca şüpheye kapılırsınız. Böyle durumlarda, öfkenizi olduğu gibi belli edebilirsiniz. Ancak, herkesin öfkelenme anı bir değildir; örneğin siz durumu çözene kadar sessiz kalmayı tercih edebilirsiniz veya ağzınızı o an bıçak açmayabilir.

Bizden size tavsiye: Size biraz ahmakça gelebilir ama, inanın; kahkaha en iyi silahlardan biridir. Samimi bir kahkaha, sıcak kalbinizin bir yansımasıdır. Kahkaha atarak gücünüzü arttırıp, dengenizi koruyabilirsiniz. Bununla birlikte, çakralarınızı kontrol etmenizi de öneririz.

3. Uzun Serçe Parmak

Serçe parmağınızın uzunluğu, yüzük parmağınızın birinci boğumunun( tırnağınızın olduğu bölüm) başlangıç çizgisini aşıyorsa, uzun bir serçe parmağa sahipsiniz.

Sosyal ve dışa dönük bir yapıdasınız. Devamlı etrafınız kalabalık olsun istemeseniz de, etrafınızdakileri etkileme ve çekme konusunda doğal bir yeteneğe sahipsiniz. Çocukluğunuza gidin, diğer çocuklara önderlik ettiğinizi ve sizinle oynamaları için onları kendinize kolaylıkla çekebildiğinizi hatırlıyor musunuz?

Üstelik, isteklerinizin peşinden gitme ve bir şeyleri gerçekleştirme konusunda kabiliyetlisiniz. Gerçek liderlere dikkat ederseniz, serçe parmaklarının uzun olduğunu göreceksiniz. Ancak, benmerkezci tavrınızı, başkalarının ihtiyaçlarını ve duygularını gözeterek bir dengeye koymalısınız. Sizi seven insanların duygularını görmezden gelmeyin. Aynı zamanda tedbir almak, başarılı liderlerin kalitesini gösterir.

Bizden size tavsiye: Fazla enerjinizden kurtulmak için doğadan faydalanın. Doğayla iç içe olacağınız aktivitelerde bulunabilirsiniz…

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu