SAĞLIK

DAMAR TIKANIKLIĞINA SON VEREN KARIŞIM

LİMON SARIMSAK KÜRÜ HAKKINDA TÜM AYRINTILARI AŞAĞIDA SIRALADIK. LİMON SARIMSAK KÜRÜNÜN FAYDALARI ve NASIL YAPILDIĞI ile ilgili PÜF NOKTALAR:

Limon sarımsak kürü damar tıkanıklıklarında kullanılan oldukça çok kişi tarafından denenmiş ve faydaları görülmüş bir kürdür. Özellikle ileri yaşlarda oluşan damar tıkanıklığının %80 lere kadar giderilmesini sağlayarak mucizevi bir etki göstermektedir. Anjiyo olması kararlaştırılan bir hastanın bu kürü uyguladıktan sonra damarları açılmış ve ilaç tedavisine dönülmesine karar verilmiştir. Dünyaca Ünlü Doktor Mehmet ÖZ’ün tarifi olan bu kürün faydalarının yabancı makalelerden çevirilerini bu yazımızda siz okurlarımız için paylaştık. Sarımsak ve Limon suyu kürünü yılda 1 kez mutlaka uygulayalım!

Limon Suyu Sarımsak Kürünün En Önemli 7 Faydası:

 • Bu kürün en önemli faydası damarları esnek bir hale getirerek damar tıkanıklıklarını açmasıdır.
 • Vücudu toksinlerden arındırıcı etkisi vardır.
 • Limon sarımsak kürü damarları açarak anjiyo etkisi göstermektedir ve olası felç riskini de azaltmaktadır.
 • Sağlıklı ve uzun bir ömür sürmenizi sağlar.
 • Limon sarımsak kürü vücudunuzu gençleştirerek kansere karşı koruyucu etki sağlar.
 • Yüksek trigliseride ve kolesterole karşı tedavi edicidir.
 • Kalp krizi riskine karşı kalbi güçlendirici etkisi vardır.

Limon Sarımsak Kürü Nasıl Yapılır?

 • Limon Sarımsak Kürü Malzemeler;
 • Yaklaşık 45 diş sarımsak
 • 2 litre limon suyu elde edecek kadar limon (Dilerseniz 2 litreyi tamamlamak için az bir
 • miktar içme suyu da karıştırabilirsiniz.)
 • Işık geçirmeyecek koyu renkli kavanoz.

Limon Sarımsak Kürünün Yapılışı;

Limon suyu sarımsak karışımını hazırlarken öncelikle karanlık bir ortam tercih etmeniz gerekmektedir. Çünkü limon ışıkla temas ettiğinde faydası azalmaktadır. Sarımsakları yıkamadan soyun, havanda dövün veya blenderdan geçirin. Kavanozunuzun içerisine dövülmüş olan sarımsakları ilave edin. Ardından yeterli miktarda limonumuzu çekirdekleri ile birlikte sıkın kavanozun içerisine ilave edin. Doğal sarımsak kullanırsanız kürünüz daha etkili sonuçlar verecektir. Tüm malzemeleri ekledikten sonra kavanozun kapağını sıkıca kapatınız. Koyu renkli kavanoz yoksa kavanozu siyah bir poşete de koyarak muhafaza edebilirsiniz. Önemli olan ışık geçirmeyen bir ortam oluşturmanız. Limon sarımsak karışımını 25 gün boyunca her gün çalkalamanız gerekmektedir. 25 gün sonrasında limon sarımsak kürü hazır hale gelmiştir.

Limon Sarımsak Kürü Uygulanışı:

25 gün bekletmiş olduğunuz bu karışımı sabahları aç karnına içmeniz gerekmektedir. Her gün içmeden önce kavanozu çalkalamanız gerekmektedir. 1 çay bardağı karışımı kahvaltıdan yarım saat önce içmelisiniz. 25 gün bu şekilde uyguladıktan sonra 10 gün ara vermeniz gerekmektedir. Sonra yine 25 gün uygulamalısınız. Her gün aynı saatlerde içerseniz daha etkili sonuçlar verecektir. Bu karışımı doktorlar yılda 2 kere yapılmasını önermektedir.

Not: Eğer ilaç kullanıyorsanız ancak doktorunuzun bilgisi dahilinde limon sarımsak kürü uygulamanız gerekmektedir. Bazı ilaçlar ile etkileşime girebilir ve fayda yerine zararı olabilir. Ayrıca limonun tansiyon düşürücü etkisi vardır. Bu sebeple tansiyon problemi olanlarında doktor kontrolünde uygulaması gerekmektedir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu