PÜF NOKTASI

BU YÖNTEMLE TAZE LİMONLARINIZI BİR YIL SAKLAYABİLİRSİNİZ

Her özelliği ile sağlık deposu olan limon, sonbahar mevsiminde bol bulunur ve fiyatı da oldukça ucuzdur. Bu dönem, limonun az bulunduğu ve pahalı olduğu aylarda onu ilk günkü gibi taze şekilde saklamanız için büyük bir fırsattır. Her taze meyve ve sebze de olduğu gibi limon da saklamak için herhangi bir özel yöntem kullanmadığınız takdirde kısa süre içinde çürüyen bir gıdadır.

Ancak endişelenmeyin, çünkü kilosunu neredeyse 1 TL gibi bir fiyatla satın alabileceğiniz taze limonları çok uzun süre saklayabileceğiniz bir yöntemi sizlerle paylaşacağız. Limon uzun süre nasıl saklanır sorusunun cevabı için yazımızı okumaya devam edin.

Limonu aşağıda paylaştığımız şekilde saklayarak sayısız amaçla kullanabilirsiniz. Limon suyu buz küpleri yalnızca taze limonlu içecekler yapmak için değil, aynı zamanda smoothi’lere eklenebilir, çorbalarda, güveçlerde, salatalarda ve hatta cheescake gibi tatlılar da bile kullanabilirsiniz.

Limon Uzun Süre Nasıl Saklanır?

Malzemeler: Limon Buz küpü kalıbı Kilitli torba

Talimatlar:

İlk olarak, kimyasalları temizlemek için limonları iyice yıkayın ve kurumasını bekleyin. Tüm limonları kilitli bir torbaya koyun ve dondurucuya yerleştirin. Torbada olabildiğince az hava olduğundan emin olun. Limonlar donduktan sonra buzluktan çıkartın ve ikiye bölerek sularını sıkın. Limon suyunu buz küpü kalıbına dökün ve dondurucuya yerleştirin. Limon suyu donduktan sonra küpleri kalıptan çıkartın ve tekrar kilitli torbaya yerleştirerek dondurucuya koyun. İhtiyacınız olduğunda küp halinde torbadan çıkartarak kullanın. Taze limonları bu şekilde 1 yıla yakın bozulmadan saklayabilirsiniz!

Limonun Sağlığa Faydaları

Limon C vitamini, lif ve çeşitli faydalı bitki bileşikleri açısından zengin bir kaynaktır. Bu besinler limonun sağlığa faydaları ile doğrudan ilgilidir. Limon kalp sağlığı, kilo kontrolü, sindirim sağlığı ve daha birçok faydaya sahiptir. Aşağıda limonun sağlığa faydalarını liste halinde bulabilirsiniz. Kalp sağlığını destekler. Kilo kontrolüne yardımcı olur. Böbrek taşı oluşumunu engeller. Anemiye karşı korur. Kanser riskini azaltır. Sindirim sistemi sağlığını yükseltir..

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu