KADIN

BU AĞRILARDAN 5 DAKİKADA KURTULMAK İÇİN ÇÖZÜMLERİ AÇIKLIYORUZ

Baş ağrınız olduğunda ve ihtiyacınız olan ilacı bulamıyorsanız, durum can sıkıcı ve ağrılı olabilir. Ama artık çözümü var. Akupressür adlı baş ağrısından kurtulmanın bilimsel yolları var. Aşağıdaki resimlerde Hem noktaları hemde nasıl yapıldığını gösterdik.

Bugün BilgeCafe olarak size bir baş ağrısını etkili ve hızlı bir şekilde ortadan kaldıran bu teknik hakkında bilgi vereceğiz.

Akupresür , tertemiz bir masaj olup, etkinliği sayısız bilimsel çalışma ile doğrulanmıştır. Doğası gereği, bu akupunktur ve refleks terapi biçimidir, ve özel tıbbi bilgiler gerektirmez.

Akupressür noktalarına nasıl masaj yapılır?
Önce rahat bir konum alın ve rahatlayın. Masaj çok zaman almacaytır: Ortalama olarak 30 saniye ile 1 dakika.

Belirtilen noktaya hafif baskı ve dairesel hareketlerle masaj yapın. Genellikle baş ağrısı masaj sırasında veya masajın 5-10 dakika sonrasında kaybolur.

Baş Ağrısından Kurtulmak İçin 6 Temel Nokta Vardır.

1-) Yintang Noktası

1-) Üçüncü göz diğer adıyla Yintang’ın noktası, burun köprüsünün alına girdiği yerde kaşların arasında yer alır. Bu nokta göz yorgunluğunun giderilmesine yardımcı olur.

2-) Zan ZHU Noktası

2-) Bu simetrik noktalar kaşların iç kenarının tabanında bulunur. Bu alanın masajı aynı zamanda burun akıntısını hafifletir ve görme kabiliyetini arttırır. Presleme veya dairesel hareketlerle 1 dakika masaj yapın.

3-) YINGXIANG Noktası

3-) Bu noktalar burun deliklerinin iki yanında, gözlerle aynı hizada bulunurlar. Onları bulmak için, elmacık kemiklerinin alt kısmındaki çukuru hissedin. Sinüsleri açmaya, baş ağrısını ve diş ağrısını azaltmaya ve stresden kurtarmaya yardımcı olur.

4.TIAN ZHU Noktası

4-) Noktalar başın arkasında, ortada, kulak ile omurganın başlangıcı noktasında bulunur. Bu noktaları masaj yapmak, burun tıkanıklığını, gözlerde ve kulaklarda ağrı, şiddetli baş ağrısı ve migreni hafifletmeye yardımcı olur.

5-) SHUAI GU Noktası

5-) Shuai gu noktaları, kulak başlangıç hizasının 2-3 cm uzağında saçın bulunduğu bölgededir. Bu noktayı bulmak için orada bulunun küçük çukuru hissedin. Bu bölgeye uygulanan basınç, temporal bölgedeki ağrı ve göz yorgunluğunu hafifletir.

6-) HE GU Noktası

6-) Bu simetrik nokta başparmağı ve işaret parmağı arasındaki elin arka kısmında bulunur. Bu bölgeye uygulanan masaj sırt ağrısı, diş ağrısı ve boyun kaslarındaki gerginliği hafifletir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu