PÜF NOKTASI

BEYAZ ÇAMAŞIRLARIN DAHA BEYAZ OLMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Sirke ile çamaşır beyazlatma: Beyazları makineye atmadan önce sirke ile karıştırdığınız su da beyaz çamaşırları bir veya iki saat bekletin. Ardından her zaman çalıştırdığınız programda beyazları yıkayın. Diğer yöntem ise deterjan gözüne deterjan ile beraber yarım çay bardağı kadar sirke koyun ve çamaşırlarınızı her zaman kullandığınız programda beyaz çamaşırları yıkayın. Elma sirkesi veya saf sirke olabilir..

Karbonat ile çamaşır beyazlatma: Deterjan gözüne deterjanla beraber 1 yemek kaşığı karbonata ekleyin. Ve her zaman ki programda çalıştırın. Leke var ise eğer lekenin üzerine karbonata serpiştirin ardından sirke döküp veya limon sıkıp çitileyin. Limon ve sirkenin içinde ki sitrik asitten dolayı leke yok olacaktır. Başka bir yöntem ise karbonatlı suda çamaşırlarınızı bir gece bekletin..

Limon ile Çamaşırları Beyazlatma: Bir çay bardağı limon suyunu çamaşır makinenizin deterjan koyduğunuz kısmına ilave edip çamaşırları yıkayın..

A-s-p-i-r-i-n ile çamaşır beyazlatma: Bir kovada 5-6 adet a-s-p-ir-ini eritin ve çamaşırlarınızı bu suda bir gece bekletin. Ardından makineye atın ve yıkayın. Veya 5-6 adet a-s–p-i-r-ini direk makinenize atıp da yıkayabilirsiniz.

Süt ile çamaşır beyazlatma: Hassas ve pamuklu kumaşlar için süt kullanıp beyazlarınızı daha beyaz yapabilirsiniz. Çamaşırı bir kase sütün içerisine batırın ve bir kaç saat bekletin. Ardından makineye atıp yıkayın.

Püf Noktalar:

Renkli çamaşırlar ile beyazları ayırıp öyle yıkayın. Açık renkli dahi olsa beyazlara katmayın. Aksi halde renkler beyazların rengini griye çevirir. Çok kirli ve az kirli diye ayırıp yıkayın. Veya çok kirli çamaşırları bir gece sirkeli veya karbonatlı suda bekletin. Çamaşırları çok bekletmeden yıkayın. Kirler iyice yerleşmeden yıkayın..

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu