KADIN

Bebeğini Yatağa Yatırıp Bir An İçeriye Gitti – Saniyeler Sonra Bebeğin Hayatı Değişti

Bebeğinize sıkıca sarılmak kadar güzel bir duygu var mı? Özellikle de geceleri yatırmadan önce bebeğinize sıkıca sarılıp öpmek kadar güzel bir şey yok. Bazıları bebekleriyle uyumayı tercih ediyor. Bunun yanlış olduğuna dair tartışmalar da var.

Bebekler için tehlikeli olabiliyor. Bebeğiyle uyuyanlardansanız kesinlikle okumanız gerekiyor. Paige Ferguson ve Blake Linton, 6 aylık bebekleri Colton uyuyakaldığında misafirlikteydiler. Bebeği arkadaşlarının yatağına yatırdılar. Colton’ı güzelce sarıp sarmaladılar ve etrafına yastıklar koydular. People Magazine’dan aktarılanlara göre bebek yatırıldığında güvende gözüküyormuş.

Bebeği yatağa yatırdıktan kısa süre sonra Colton yataktan düştü. Yatakla, yer arasında çok az mesafe de olsa Colton’ın hayatı değişti. Anne ve babası odaya girdiğinde bebeklerinin yerde olduğunu farketse de çok ciddi bir şey olmadığını düşündüler.

Sadece şişik

Paige, Facebook gönderisinde olayı şöyle özetledi:

“Kafasında şişik vardı. Ağlıyordu. Bir ara güldü. Paranoyak bir aile olduğumuzdan hemen doktora gösterdik.” Anne ve baba, doktorun bunun sadece basit bir şişik olduğunu söylemesini beklediler. Ancak yanılıyorlardı. Colton’ın durumu hiç de iyi değildi. Hayatı bir anda değişti. Anne, “Kafatasında çatlak ve beyninde kanama oluşmuş. Kulaklarıma inanamadım. Colton’ın hayatını kaybetme ihtimali vardı. Hayatta kalsa bile belki de hiç konuşamayacak veya yürüyemeyecekti. Kabus gibiydi” dedi.

Acı haberi aileyi mahvetti.

Hastanede bebekle 20’ye yakın doktor ve hemşire ilgilense de Colton’ın hayatta kalıp kalmayacağı bilinmiyordu. Paige, “Bebeğimin iyileşip iyileşmeyeceğini sorduğumda bana hep ‘Elimizden geleni yapıyoruz’ dediler. İşte o zaman daha da endişelenmeye başladık” dedi. Paige daha sonra Colton’ın beyninde oluşan kanamanın ani kalp durmasına yol açtığını öğrendi. Bebek bir ay boyunca çeşitli testlere tabi tutuldu ve operasyonlar geçirdi. Colton’ın beyninde oluşan hasar nedeniyle hayatı boyunca bitkisel hayatta kalma şansı vardı.

Bütün ebeveynleri uyarıyor

Paige, şimdi bütün anne ve babaları bu tehlike hakkında uyarıyor. Facebook gönderisinde bütün ebeveynleri bebeklerin kafalarında oluşan şişikleri ciddiye almalarını tavsiye ediyor. Nisan ayında neyse ki Colton gözlerini açtı ve hastaneden taburcu edildi. Beslenme sondasıyla gıda takviyesi yapılıyor ve çeşitli ilaçları almak zorunda. Anne, “Hayatımda gördüğüm en güçlü çocuk. Kalp durmasından beyni etkilenmiş. Mutlu bir yaşam sürdürmesi için elimden gelen her şeyi yapacağım. Doktorların söylediklerinden daha iyiye gideceğini biliyorum. Yine de korkuyorum” dedi.

Bebeklerinizi gözünüzün önünden ayırmayın. Ne kadar büyürlerse büyüsünler onları korumaya devam edin. Bebeğin yataktan düşmesi sonucu beynine böylesine büyük hasar alması nadiren görülecek bir şey. Colton ne kadar savaşçı olduğunu göstermeye devam ediyor.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu