KADIN

AİLE ALTIZ BEBEKLERİYLE FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ – 30 YIL SONRA KIZ KARDEŞLER BAKIN NE HALE GELDİ

Janet ve Graham Walton çiftinin en büyük hayali anne ve baba olmaktı. Ancak bir türlü çocukları olmuyordu. Çift, yıllar boyunca çocuk sahibi olmayı denedi.

Tedavi olmayı denediler ancak bu da faydalı olmadı. Sonunda bir mucize gerçekleşti ve Janet’in h-amile olduğu müjdesini aldılar.

Janet ve Graham müjdeli haberi alınca sevinçten havaya uçtu. Kötü günler geride kalmıştı. Bir an önce bebekleri doğsun istediler. Janet hamileliğinin altıncı haftasında doktora göründü. Bir değil tam altı bebek taşıyordu! Janet ve Graham duyduklarına inanamadılar. Böyle bir şeyi kesinlikle beklemiyorlardı.

Janet doğumundan önce h-astaneye yatırıldı. Altız bebek doğumu son derece t-ehlikeli olduğundan gözetim altında kalması gerekiyordu.

18 Kasım 1983 tarihinde h-amileliğinin 31. haftasında Janet altı sağlıklı kız bebek dünyaya getirdi. Bebekler sezaryen ile İngiltere’nin Liverpool şehrinde dünyaya getirildi. Dünyada doğan ilk altız bebekti onlar. 1984 yılında bebeklerin sağlığının iyi olduğu anlaşılınca taburcu edildiler.

Baba Graaham, The Guardian’a “31. haftada dünyaya geldiler. Bazılarının ciğerleri tam olarak gelişmediğinden tedaviye başlandı” dedi. Bütün dünyanın gözü Hnnah, Ruth, Lucy, Kate, Jennie ve Sarah’nın üzerindeydi.Janet ve Graham yılda 11 bin adet bebek bezi kullanıyordu. Bebekler bir yaşına girmeden önce doğru düzgün uyuyamadılar bile. Hayatları bebeklerin altını değiştirip olabildiğince uyumaktan ibaretti.

Çocukları büyütmekte biraz zorluk çektiler. Okul aktiviteleri ve ergenlik çağı derken anne ve baba hayatlarını tamamen kızlarına adamak zorunda kaldılar.

Janet, “O yılları hayal meyal hatırlıyorum. Keşke çocuklarımızla daha fazla vakit geçirebilseydik” dedi. Çiftin kendilerine ayıracak vakitleri olmasa da altı kızlarıyla gurur duyuyorlardı. Evlerinden sevgi ve kahkaha asla eksik olmadı. K-ız kardeşler birbirlerine inanılmaz yakındı.

Bugün altızlar 34 yaşında ve güzel kariyerleri var.

Bazıları evlenip aile kurdu. En küçükleri olan Sarah, 2014 yılında Jorgie ismindeki k-ızını dünyaya getirdi. İkizler arasında en erken çocuğu olan oydu.

Janet ve Graham torunları olunca çok sevindiler. Evleri yakın olduğundan torunlarıyla olabildiğince vakit geçiriyorlar. Janet, Daily Mail’e “Küçük yaştaki çocukları çok seviyorum. O kadar çok öğretilecek şey var ki… Zamanınız olmasa bile torununuza her daim zaman ayırıyorsunuz” dedi.

Jorge böyle büyük bir ailesi olduğu için çok şanslı. Graham ve Janet de şimdi zamanları varken torunlarıyla ilgilenebiliyorlar. Belki de ileride daha fazla torunları olur. Altızlar doğum günlerini de kısa süre önce kutladı. Hannah, Lucy, Jennie, Ruth, Kate ve Sarah ebeveynlerini New York’a tatile götürdüler. On yıl sonra ilk kez beraber tatile çıktılar. Harika bir aile..

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu