KADIN

AĞIZ KOKUSUNDAN BU YÖNTEMLE SONSUZA DEK KURTULABİLİRSİNİZ

Hiç duymadığınız bu yöntemle ağız kokusu son buluyor! Yapılan bir araştırmaya göre, insanların % 35 ila %45’i kötü nefes kokusuyla mücadele ediyor.

Ve her yıl ağız hijyeni ürünlerine yaklaşık olarak 10 milyar dolar harcanıyor. Ancak evdeki malzemeleri kullanarak da ağız kokusundan kurtulabilirsiniz..

DOĞAL AĞIZ GARGARALARI VE NEFES TAZELEYİCİLER KULLANIN

Toplumun büyük bir kesiminin sorunu haline gelen ağız kokusu her geçen gün konuşulmaya devam ediliyor. Her yıl ağız hijyeni ürünlerine yaklaşık olarak 10 milyar dolar harcanıyor. Ancak evdeki malzemeleri kullanarak da ağız kokusundan kurtulabilirsiniz. Dr. Muammer Yıldız, ağız kokusunu gidermek için evde yapılan 6 pratik yolu derledi.

-Nane yaprakları, kötü nefese karşı savaşır ve ağzınızı ferahlatır. -Karanfil, kakule ve rezene tohumu gibi baharatlar, ağız kokusuyla savaşmak için mükemmeldir. -Karbonat, hali hazırda temin edilebilen başka bir doğal gargaradır. Bir dakika suyun içine bir çay kaşığı karbonatı koyun ve gargara yapın. Alternatif olarak, ıslak diş fırçanızı karbonata batırıp dişlerinizi temizleyebilirsiniz. -Çemen otu yaprakları ile yapılan çay, antibakteriyel bir ağız spreyidir. Günde bir bardak içebilirsiniz.

GÜNDE EN AZ 2 LİTRE SU TÜKETİN

Su içmenin sağlığa birçok yararı vardır ve kötü nefeslerden kaçınmak bunlardan sadece bir tanesidir. Tükürük bakteri oluşumunu önler. Ağızdaki yetersiz nem ağız kokusuna neden olabilir..

DİLİNİZİ KAZIYIN

Diliniz kokulu bakteri için bir üreme alanı olabilir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra, bir dil kazıyıcı kullanabilirsiniz

DİŞLERİNİZİ GÜNDE İKİ KEZ FIRÇALAYIN, BİR KEZ DİŞ İPİ KULLANIN

Dişlerinizi günde 2 kez 2 dakika, diş ipini de en az bir kez kullanın. Yapılan bir çalışma kadınların sadece %55’inden azının günde iki kez fırçaladığını, erkeklerin ise oranının %49 daha düşük olduğunu gösteriyor. Fırçalama ve diş ipi kullanmak dişte biriken yiyecekleri ve kokuya neden olan bakterileri temizler.

SAĞLIKLI DİŞ ETLERİ İÇİN..

Bakteriler diş tabanlarında birikir ve koku oluştururlar. Diş etlerini sağlıklı tutmak için, florür içeren bir diş macunu kullanın. Sigara içmek bağışıklık sisteminizi zayıflatır ve diş etlerinin hasar gördükten sonra iyileşmesini daha da zorlaştırır

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Halil
Ziyaretçi
21 Ağustos 2019 12:24

Bu yazılanlara işlem yapmadan mı kullanıyoruz?

Başa dön tuşu