PÜF NOKTASI

5 DAKİKADA BAŞ AĞRISINDAN KURTARAN YÖNTEM

Baş ağrısından bitkisel yollarla kurtulmak mümkün. İşte o iki yöntem

1.Yöntem ;

Bir bardak taze sıkılmış limon suyuna 2 çay kaşığı Himalaya tuz koyun ve iyice karıştırın. Daha sonra normal su ile daha büyük bir kase içine çözelti olacak şekilde ekleyin. İyice karıştırın ve sonra bir kerede için. Tadı iyi değil ama bunu içtikten hemen sonra baş ağrınızın geçtiğini görecek ve bizlere teşekkür edeceksiniz.

2.Yöntem ;

Limon aromaterapi özellikleri sayesinde baş ağrısına iyi gelir. Bir parça limonu elinizde ovuşturup macun kıvamına getirin ve yüzünüze ve alnınıza sürün.

3.Yöntem;

Sadece 5 dakika içinde baş ağrısından kurtulmak için bunu yapın!

Yapılışı:

İnce bir havlu kullanın ve rulo halinde duracak şekilde katlayın. İki elinizde rulo halindeki havluyu tutun ve alnınıza bastırın. Sonra başınızda boyun ve omuz arkasında olacak şekilde (Resimde göründüğü gibi) bu işlemi hızlıca uygulayın.  Beş dakika sonunda bağ ağrınızda bir rahatlama ve azalma hissedeceksiniz. Bu teknik kan dolaşımını engelleyen kas gerilimini azaltarak baş ağrısını azaltmaktadır.

Günlük Kronik Baş Ağrıları Neden Olur?

Günlük kronik baş ağrıları, yukarıda sıralanan ve ikincil grup baş ağrılarına neden olarak gösterilen hastalıkların bir belirtisi olarak ortaya çıkabilir. Ancak başka bir olasılık da bu ağrıların birincil gruba dahil, herhangi bir hastalıktan kaynaklanmayan ağrılar olmasıdır. Bu durumda vücudunuz ağrı sinyallerine karşı aşırı tepki vermeye başlamış ya da beyninizin ağrıyı bastıran sinyalleri görevini yeterince iyi yapmıyor olabilir.

Başka hastalığa bağlı olmayan ama her gün ortaya çıkan ağrılardan şikayet eden kişilerin çoğunda, çok sık ağrı kesici aldıkları için tekrarlayan baş ağrıları görülür. Ağrı kesiciye alışan vücut, ilaç alınmadığında baş ağrısıyla cevap verir.

Haftada 3 günden ve ayda 9 kezden fazla ağrı kesici alıyorsanız, günlük baş ağrıları riskiyle karşı karşıyasınız demektir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu