SAĞLIK

5 ADIMDA DİŞ ÇÜRÜKLERİNDEN KURTULUN

Yağda çözülebilen vitaminlerin eksikliği (çoğunlukla A ve D)

İşlenmiş gıdalar tüketmek

Fitik asit açısından yüksek bir beslenme düzeni (Sert kabuklu yemişlerde, tahıllarda ve baklagillerde bulunur. Fitik asidi yok etmek için yemişleri, baklagilleri, tahılları bir gece suda bekletmek ve yerken de üzerine limon sıkmak ya da biraz sirke dökmek gerek)

Diş Çürükleri Doğal Yollarla Nasıl Geçirilir?

Şekeri hayatınızdan çıkarın

Dişlerinizin sağlıklı olmasını istiyorsanız şeker içeren gıdalar tüketmemeniz gerekiyor. Ağız sağlığını bozan bakteriler şeker ile beslenir. Ayrıca şeker fazla asidik olduğu için dişin yapısını yumuşatır ve minerallerini yok eder.

Besin değeri yüksek gıdalar tüketin

Yağda çözülebilen vitaminler ve mineraller tüketmek diş çürümelerini önler ve tedavi eder. Hem diş çürümelerini önlemek hem de ideal beslenme düzenine kavuşmak için bol bol yeşil yapraklı sebzeler, avokado ve Hindistan cevizi yağı gibi sağlıklı yağlar içeren gıdalar ve tohumlar,sert kabuklu yemişler tüketmelisiniz.

Yağ çekme yöntemini deneyin

Yağ çekme yöntemi yüzyıllardan beri ağız temizliği için kullanılan bir yöntemdir. 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ile 20 dakika boyunca ağzınızı temizleyip sonra da yağı tükürüyorsunuz. 20 dakika çok uzun gelirse 3-5 dakika ile başlayabilirsiniz. Diş eti iltihabı, baş ağrısı ve daha bir çok sağlık problemi yağ çekme yöntemi ile iyileştirilebilir.

Fitik asidi yok edin

Fasulyelerin, tohumların, tahılların ve sert kabuklu yemişlerin organik olmayanları veya GDO’lu olanları fitik asit içerebilir. Fitik asit vücuttaki mineralleri bloke eder ve enzimleri durur. Mineral eksikliğine, osteoporoza ve başka ciddi sorunlara neden olabilir. Fitik asit vücudun gıdalardaki mineralleri emmesini engellerken aynı zamanda da vücutta, kemiklerde ve dişlerde bulunan mineralleri de yok eder.

Mineralleştiren diş macunu kullanın

Florür içermeyen diş macunları genellikle çok pahalı oluyor, kesenize uygun markalar da bulmak mümkün oluyor ama en güzeli evde kendi diş macununuzu yapmak olmaz mı?

Malzemeler:

  • 3 yemek kaşığı diyatomlu kil (food grade diatomaceous earth clay)
  • 1/4 çay kaşığı karbonat
  • 1/2 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 1 yemek kaşığı filtrelenmiş su
  • 1/4 çay kaşığı nane aromalı klorofil
  • 1/4 çay kaşığı nane özü
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu