HABERLER

YÜREK SIZLATAN KAHRAMANLIK ÖYKÜSÜ

Kastamonu’da meydana gelen se/l fe/laketinde ha/yatını ka/ybeden Ertuğrul Sevik’in ka/hramanlığı yü/rekleri sı/zlattı.


Sevik’in sele kapılan 4 kişilik Özdemir ailesine yardım için suya girip 3 yaşındaki Elif’i kurtardığı, daha sonra tekrar suya girdiği ve Özdemir ailesinin 3 ferdiyle birlikte hayatını kaybettiği öğrenildi.


Kastamonu, Sinop ve Bartın’da yaşanan sel felaketi onlarca can kaybına neden oldu. Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bölgeden gelen haberler adeta yürekleri dağlıyor.

MEMLEKETLERİNE GİDERKEN SELE YAKALANDILAR

İstanbul Esenyurt Belediyesi’nde zabıta memuru olarak çalışan Murat Özdemir (40) ile eşi Sermin (30), kızları Sudenaz (13) ve Elif Özdemir (3) memleketleri Kastamonu’nun İnebolu ilçesine giderken Küre ilçesi yakınlarında İkiçay köprüsü üzerinde sele yakalandı.

MAHSUR KALAN AİLENİN YANINA KOŞUP MİNİK ELİF’İ KURTARDI

Suyun yükselmesiyle köprüde mahsur kalan ailenin yardımına ise yine aynı yolda mahsur kalan, bir bankaya ait para nakil aracında görevli Ertuğrul Sevik’in yetiştiği ve küçük Elif’i kucaklayarak ilerideki kepçe operatörüne teslim edip kurtulmasını sağladığı öğrenildi.


YARDIM İÇİN GERİ DÖNDÜ, SELE KAPILDI

Ertuğrul Sevik’in, yardım için tekrar geri döndüğünde ise Özdemir ailesinin diğer fertleriyle birlikte sele kapıldığı ortaya çıktı. AFAD tarafından yapılan arama kurtarma çalışmalarında Murat, Sermin ve Sudenaz Özdemir ile Ertuğul Sevik’in cansız bedenine ulaşıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu