HABERLER

YSK Kararını Değiştirdi: Oy Farkını Açıkladı

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından 10 gün geçti. 10 gün sonra Yüksek Seçim Kurulu’ndan beklenen karar ve oy farkı açıklamasını ise Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı’ndan geldi. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul’daki son seçim sonuçları ile ilgili son durumu açıkladı.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Yüksek Seçim Kurulu 51 sandığın sayılma kararını 63’e çıkardığını duyurdu. YSK Kararını Değiştirdi Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Yüksek Seçim Kurulu’nun bir önceki gün verdiği İstanbul’da 51 sandığın tekrardan sayılmasına yönelik kararının değiştiğini ve sayılması istenen sandık sayısının toplamda 63 sandığa çıkarıldığını söyledi. Son Oy Farkı Da Açıklandı Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ayrıca İstanbul’daki son oy farı durumunu da açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım arasındaki farkın 14 bin 462 olduğunu söyledi. Büyükçekmece İle İlgili Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu son olarak Büyükçekmece’de seçim usulsüzlükleri ile ilgili şunları söyledi: “Büyükçekmece olayı çok manidar. 17 Ocak-31 Mart tarihleri arasında seçmen listelerini tek tek kontrol ettik.

---Sponsorlu Bağlantılar---

28 ilçede taşıma seçmenlerin düşürülmesi için, bunun içinde Büyükçekmece de var dilekçe verdik. Bu kapsamda 28 bin tane taşıma, yığma seçmen tespit etmişiz.” “Üsküdar’da Evine 40 Seçmen Kaydeden AKP” Bunun 5 bin 262 tanesi düşürülmüş diğerlerinin düşürülmesi kabul edilmemiş. Bunun içine Üsküdar’da evine 40 tane seçmen kaydeden AKP’li yöneticiler de dahil.

Biz bu açıklamaları yaparken YSK Başkanı çıkıp ‘Hayali seçmen palavra’ demişti. Bu olaylara hiç sesi çıkmayanlar bugün çıkıp Büyükçekmece’de seçmen kaydırma var diyorlar”.

---Sponsorlu Bağlantılar---

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Bu İçerik kopyalanamaz !!
Kapalı
Kapalı