SAĞLIK

Yoğurt Limon Pulbiber Kürü ile Kilo Verme

Zayıflamak isteyenlerin en çok kullandıkları kürlerden bir tanesi de yoğurt kürüdür. İsminden de anlaşıldığı üzere yoğurt içermesi sebebiyle kolaylıkla ve severek tüketebileceğiniz bir zayıflama kürüdür.

Yoğurt Kürü İçin Gerekli Olan Malzemeler

Yarım limonun suyu

Yarım kase az yağlı yoğurt

1 çay kaşığı kırmızı pul biber

Yoğurt Kürünün Uygulanışı:

Yukarıda sayılmakta olan tüm malzemeleri bir kaba alın ve karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu yoğurt kürünü, geceleri yatmadan yarım saat veya bir saat önce tüketin. Sonrasında kesinlikle bir şey yemeyin.

Yoğurt Kürünü Tüketmenin Yanı Sıra Dikkat Etmeniz Gerekenler

Elbette yalnızca yoğurt kürünü tüketmeniz kilo vermenizi sağlamayacaktır. Bunun yanında gün içinde daha çok hareket ederek hem daha fazla kalori yakmış olursunuz hem de bağırsaklarınızın hareketlenmesine yardımcı olmuş olursunuz.

Hareket Miktarınızı Arttırın

Kilo verebilmek için temel prensip, gün içinde almış olduğunuz kaloriden daha çok kalori yakmanız gerektiğidir.Bunu da ancak daha fazla hareket ederek sağlayabilirsiniz. Eğer hareketsiz bir yaşam tarzına sahipseniz mutlak hemen bu durumu terk etmelisiniz. Çünkü hareket etmeksizin kilo vermeniz matematiksel olarak imkansız bir durumdur. Bu sebeple etkili bir sonuç almak için yoğurt kürünü tüketirken ayrıca günlük olarak hareketinizi arttırmanız gerekmektedir.

Bağırsaklarınızı Harekete Geçirin

Egzersizler, bağırsaklarımızın harekete geçebilmesi için en iyi çalıştırıcılardır. Şayet bağırsak hareketlerinizin yavaş olmasından şikayetçi iseniz; sabahları aç karınla 1 veya 2 tane kuru kayısı tükettikten sonra bir bardak su içmenizi tavsiye ederiz. Buna ek olarak günde 1 ya da 2 tane keçiboynuzu tüketerek bağırsak ve sindirim hareketlerinizi büyük oranda arttırmış olursunuz.

Tüketimine Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yoğurt kürü tükettiğiniz süreçte faydasını daha çok görebilmeniz için tuz, şeker ve beyaz ekmek ürünlerini minimum seviyede tüketmeniz uygun olacaktır. Bunlara ek olarak kızartmaları, hamurlu gıdaları ve işlenmiş haldeki ürünleri hayatınızdan çıkarmanızda size fayda sağlayacaktır. Bu gibi zararlı ürünleri hayatınızdan çıkarmanın yanı sıra bol miktarda yeşillik, sebze, meyve ve balık tüketmenizi tavsiye ederiz. Bu hassas noktalara özen göstererek 1 ay gibi bir sürede iç organlarınızın çalışmasını düzene sokmuş olursunuz ve rahatlıkla kilo vermeye başlarsınız..

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu