HABERLER

Yavru köpeği -şkence yaparak -ldürdü sözleri çileden çıkarttı!

Eskişehir’in Mihalıççık ilçesine bağlı Sazak köyünde Süleyman Ç., komşusunun ‘Pasha’ ismini verdiği 50 günlük akbaş cinsi köpeği i-şkence yaparak ö-ldürdüğü iddiasıyla gözaltına alındı. İfadesinde a-lk-ollü ve canının sıkkın olduğunu öne sürerek köpeği ö-ldü-rdüğünü itiraf eden Süleyman Ç., hakkında ‘mala z-arar verme’ suçundan soruşturma başlatılarak serbest bırakıldı.Mihalıççık ilçesine bağlı Sazak köyünde oturan Süleyman Ç., önceki gece iddiaya göre, a-lk-ol aldıktan sonra yan komşusunun ‘Pasha’ ismini verdiği 50 günlük akbaş cinsi köpeği d-övmeye başladı. Süleyman Ç., i-şk-ence yaptığı köpeğin bo-ğazını da b-ıça-kla k-esti. Köpeği bir tarlada bulanlar Hayvanları Koruma, Yaşam Haklarını Savunma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nesrin Çiçek ve köpeğin sahiplerine haber verdi. Köpeğin ö-ldü-ğü belirlendi. Köylüler, Süleyman Ç.’nin yaşadığı eve gidip tepki gösterdi. Köylülerin cep telefonuyla çektiği görüntülerde a-lko-llü olduğu görülen Süleyman Ç., köpeği ö-ld-ürdüğünü itiraf ederek, pişman olduğunu söyledi. Sosyal medyada paylaşılan video görüntülerinde köylüler, ‘Yaptığında şu kadar bir şey var mı? Sana sadece o kadar soruyorum, pişmanlık var mı? O köpeğe nasıl kıydın? Ayıp değil mi ya?’ diye sorarken, Süleyman Ç. ise sadece ‘var’ demekle yetiniyor.İFADESİNDEN SONRA SERBEST BIRAKILDI

İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri gelen şikayetler üzerine Süleyman Ç.’yi gözaltına aldı. Karakolda ifade veren Süleyman Ç. a-lk-ollü ve canının sıkkın olduğunu söyleyerek, k-öpeği ö-ldü-rdüğünü i-tiraf etti. İfadesinin ardından serbest bırakılan Süleyman Ç. hakkında, sahipli köpeği ö-ldü-rdüğü için ‘mala zarar verme’ suçundan soruşturma başlatıldı.

Hayvanları Koruma, Yaşam Haklarını Savunma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nesrin Çiçek, şüphelinin köpeği ö-ldürmesine rağmen ‘mala za-rar verme’ suçundan hakkında soruşturma başlatıldığını ifade ederek, “Köylüler bize köpeğin ö-ldür-üldüğü ihbarında bulundu. Sahiplerine ve jandarma ekiplerine bildirerek şikayette bulunduk. Şüpheli ifadesinde köpeği ö-ld-ürdüğünü de itiraf etti ancak tuhaf olan, köpeği ö-ld-ürmesine rağmen ‘mala zarar verme’ suçundan soruşturma başlatıldı. Yasalarımızın bu anlamda hemen değiştirilmesi gerekiyor. Bana kalırsa bu bir ci-na-yettir. Ramazan Bayramı tatiline denk geldiği için hayvanlarla ilgili resmi kurumlarda bu gibi olaylar için nöbetçi bırakılması gerekiyor” dedi.Köpeğin ö-ldü-rülmesi sosyal medyada büyük tepkilere neden olurken, Sazak köyünde oturan Süleyman Ç. hakkında başlatılan soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı