HABERLER

Yatağa Sığamıyordu Şimdi Modellere Taş Çıkartıyor

Yedikçe yiyor, mutsuz oluyordu. Sabah, öğle akşam gece kuşluk hiçbir şekilde yer ve zaman fark etmiyordu onun için. Hep yedi, yedi, yedi… Bir gece yatağına sığamadı. O güne kadar tartılmamıştı.Tartı onu çekmedi; kantara çıktı: 300 kilo. O gün ‘yeter’ dedi, azmetti. Ve… Oregon’da yaşayan Amber Rachdi adlı genç kız hayatı boyunca durmaksızın kilo alıyordu ve 24 yaşına ulaştığında fazlalıkları zirveye ulaştı.

300 kiloya gelmişti ve artık hareket edemiyordu… Amber Rachdi genç kız fazla kiloları nedeniyle ailesinin yardımı olmadan hareket edemeyecek duruma geldi. The Daily Mail’den aktarılan habere göre genç kızın kilo vermesinde en önemli motivasyon kaynağı erkek arkadaşı Rowdy oldu.

GÜNDE 4 ÖĞÜN YEMEK VE BOLCA ŞEKER

Kiloları Amber Rachdi’yi hem fiziksel hem de psikolojik olarak etkiledi. Kilosunu kontrol altına almak için ‘300 Kiloluk Hayatım’ isimli bir televizyon programına başvurdu. Günde dört öğün yemek ve bolca şeker yiyordu. Yedikçe daha da mutsuz oluyordu.

ERKEK ARKADAŞIYLA AYNI YATAĞA SIĞAMIYORDU

Hayatı monoton bir hale gelmişti. O kadar kiloluydu ki erkek arkadaşıyla aynı yatakta bile uyuyamıyordu. Son olarak riskli bir ameliyata girmesi gerekti. Aşırı kilolu olmasından dolayı riskler olsa da kararı kesindi. Amber son derece kararlıydı. Doktoru Nowzaradan’a yakın olabilmek için Teksas’a taşındı. Sağlıklı şeyler yemeye de başladı.

SPOR YAPMAYA BAŞLAYINCA…

Kilo vermek için bir motivasyonu vardı ve spor yapmaya da başladı. Operasyonunun ardından 12 ay geçtikten sonra doktorunu ziyarete gitti. Doktoru 65 kilo verdiğini görünce gözlerine inanamadı.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu