Yaşlılık Lekelerini Soğan Kürüyle 3 Günde Geçirin

Çoğunlukla ellerde oluşan bu cilt lekeleri oldukça yaygın bir r-ahatsızlıktır. Bu lekeler yaşlılık, güneşin z-ararlı ışınlarına m-aruz kalma ve s-tres gibi pek çok e-tkene bağlı olabilir. Bu lekeler z-ararsız olsa da pek çok kadın için estetiği bozan bir görüntü oluşturur. Neyse ki bu lekeleri gidermek için başvurabileceğiniz doğal yollar da var. Doğal kür tarifimize geçmeden önce belirtelim ki; Ellerin y-aşlanmadan k-aynaklı lekelenmesini önlemek için her gün güneş koruyucu krem kullanmak önemlidir. Halihazırda oluşan kahverengi lekeler için ise doğal kürler u-ygulayarak bu lekelerin azaltmasını ve hatta y-ok olmasını da s-ağlayabilirsiniz.

SOĞAN SİRKE KÜRÜ: Malzemeler: 3 tatlı kaşığı elma sirkesi, 1 adet kırmızı soğan Hazırlanışı ve Uygulanışı: Öncelikle soğanı r-endeleyerek suyunu sıkın ve bu su ile elma sirkesini k-arıştırın. Hazırladığınız sıvı karışımı pamuk yardımıyla cilt lekelerine uygulayın. Bu kürü haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

YOĞURT LİMON KÜRÜ: Malzemeler: 1 yemek kaşığı yoğurt, 2 yemek kaşığı limon suyu Hazırlanışı ve Uygulanışı: Limon suyu ve yoğurdu iyice karıştırın. Elde ettiğiniz sıvı kremsi karışımı ciltteki lekelere uygulayın ve kurumasını bekleyin. Tamamen kuruduğunda da ılık suyla durulayın. Karışımı ellerinize sürdükten s-onra kurumasını bekleyip öyle y-ıkayın. Bu kürü haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

SÜT KÜRÜ : Malzemeler: 1/2 su bardağı süt ya da zeytinyağı, 1 yemek kaşığı pirinç unu Hazırlanışı ve Uygulanışı: Öncelikle belirtelim ki karışımı hazırlarken süt ya da zeytinyağı tercih edin. İki,sini aynı anda kullanmayın. Süt ve pirinç ununu karıştırarak elde ettiğiniz kremsi karışımı ciltteki lekelere uygulayın ve kurumasını bekleyin. Kuruduğunda ılık su ile durulayın.