Yaşlanmaya Bile Vakti olmadı ! Barış Akarsu . . .

Gösteri dünyasının bazı ünlüleri bu dünyaya o kadar erken yaşta v-eda etti ki… Kimi daha 30’unu bile göremeden çekip gitti, kimi ise orta yaşı tamamlamadan. Ama aradan geçen onca zamana rağmen hiçbiri unutulmadı. Farklı kuşakların belleğinde bazen geçip giden güzel bir gençliğin bazen de hiç unutulmayacak bir aşkın simgesi olarak kaldılar, şarkılarıyla, filmleriyle…

Türk pop müziğinin yükselen seslerinden Ajlan t-rafik k-azasına ku-rban gittiğinde sadece 29 yaşındaydı. Efsane müzisyen Erol Büyükburç’un kızı olan Ajlan da baba mesleğini seçip müzik dünyasında yükselmeye başlamıştı.

Mine Çağlayan ile bir ikili oluşturan Ajlan daha s-onra yola tek başına devam etmeye karar vermişti. 1995’te Tutunup Kendime adını verdiği solo albüm de çıkarmıştı.

Ajlan, 22 Temmuz 1999’da Bodrum’dan Kaş’a gitmek üzere aracının sürücü koltuğuna oturduğunda bunun s-on yolculuğu olduğunu bilmiyordu. Sürücü ehliyetini k-azadan 3 gün önce alan Ajlan, Fethiye Eşen yakınlarında aracıyla viraja girdi. Fazla hızlı gidiyordu ve asfalt yoldan çıkıp stabilize yola girdi. Aracı üç takla attı ve ancak yol kenarındaki bir traktöre çarparak durabildi. Ajlan orada s-on nefesini verdi. Sadece 29 yaşındaydı.

Upuzun saçları, sürmeli güzel gözleri ve etkileyici sesiyle bütün Türkiye onu katıldığı bir yarışmada tanıdı. Barış Akarsu, Akademi Türkiye yarışmasını birincilikle bitirdi. Önünde artık yepyeni kapılar açılmıştı.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde doğup büyümüştü ve artık kariyerinin geri kalanını bu işlerin kalbinin attığı yer olan İstanbul’da sürdürecekti. Yarışmanın s-onuçlanmasından ilk albümünü çıkarmasına kadar geçen sürede Türkiye’nin değişik yerlerinde sayısı 200’ü geçen konserler verdi.

Ama 29 Haziran 2004’te yani tam da yeni yaşını kutladığı gün Bodrum yakınlarındaki Torba kavşağında t-rafik k-azası geçirdi. Yanında bulunan iki kişi o-lay yerinde ö-l-d-ü. Barış’ın y-aşam s-avaşı ise sürdü.. H-ayranları, sevenleri onun iyileşmesi için günlerce d-ua etti. Ama aldığı y-aralara direnemedi… 4 Temmuz’da s-on nefesini verdi. Akarsu ö-l-d-üğünde 27 y-aşındaydı.

Boran Kaya’yı tüm Türkiye sunuculuğunu yaptığı İner misin Çıkar mısın yarışmasıyla tanımıştı.

2000 yılında Kaş’ın Kalkan beldesinden dönerken geçirdiği t-rafik k-azasında ö-l-d-ü. Kaya 35 yaşındaydı.

‘‘Hiçbir şeyden k-orkmuyorum. Y-aşamayı seviyorum. Başarmak istediğim çok şey var. Dünya starlarından biri olmak istiyorum. Bunun için de bekliyorum. Evet beklemenin s-onu yok ama Michelle Pfeiffer da tam on yıl sonra k-eşfedildi. Benim de a-celem yok’’ diyordu. 1968 yılının 17 Haziran’ında ABD’de Santa Monica’da dünyaya gelen Arbaş eski Türkiye güzeli olan annesi Zerrin Arbaş’ın birebir kopyası gibiydi. Güzelliğini ondan almıştı.

Babası ise Kızılderili kökenli aktör Dehl Berti’ydi. Arbaş aynı zamanda Türk resim sanatının kilometre taşlarından Avni Arbaş’ın da torunuydu. Ardı ardına film çeviren Arbaş’ın sinemaseverleri en çok etkileyen filmlerinden biri de başrolünü Yaşar Alptekin ile paylaştığı Beyaz Bisiklet oldu. Alptekin bu filmde “ceylan gibiydi, çok güzeldi” dediği rol arkadaşına aşık olduğunu i-tiraf etmişti. Kısa bir evlilik yaşayan Arbaş, daha s-onra ABD’ye döndü.

Aslında Türkiye’de daha kısa sürede istediği şöhreti elde edebilirdi ama, ABD’de Los Angeles’ta kalmakta ısrarlıydı Derya Arbaş. Beautiful Bartenders isimli bir firmada çalışıyor, sosyetenin özel partilerinde barmaidlik yapıyordu. Derya Arbaş’ın Türkiye’den tamamen kopmamasının bir sebebi de çok sevdiği dedesi ünlü ressam Avni Arbaş’tı. Onu k-aybettiğinde derin bir ü-züntü y-aşamıştı Arbaş. Aynı zamanda çok iyi dost olduğu dedesinin k-aybıyla b-unalıma girmişti. Zaten ressam Avni Arbaş’ın c*naze töreninden dönüştü de h-ayatını k-aybetti Arbaş.