HABERLER

Yaşanmışlığın Saflığın İzlerini Taşıyan ANADOLU’DAN Duygulandıran Kareler

YAŞANMIŞLIĞIN İZLERİNİ DOKUSUNDA TAŞIYAN ANADOLU’DAN DUYGULANDIRAN KARELER

Gururlu ve hayat dolu duruşuyla Anadolu, sırtımızı yasladığımız yuvamız. Gururla taşıdığımız kanın köklerini içinde barındıran. Bu güzel yurdun birbirinden anlamlı ve güzel fotoğraflarıyla sizi başbaşa bırakıyorum.1. Beşikler Vermişim Nuh’a..Salıncaklar, Hamaklar,

2. Havva Ana’n Dünkü Çocuk Sayılır.. Anadoluyum Ben.. Tanıyor musun ?3. Utanırım, Ytanırım Fıkaralıktan..Ele, Güne Karşı Çıplak, Üşür Fidelerim, Harmanım Kesat.

4. Kardeşliğin, Çalışmanın..Beraberliğini, Atom Güllerinin Katmer Açtığı, Şairlerin, Bilginlerin Dünyalarında, Kalmışım Bir Başıma, Bir Başıma ve Uzak. Biliyor musun ?5. Binlerce Yıl Sağılmışım, Korkunç Atlılarıyla Parçalamışlar, Nazlı, Seher-Sabah Uykularımı. Hükümdarlar, Saldırganlar, Haydutlar, Haraç Salmışlar Üstüme.

6. Ne İskender Takmışım, Ne Şah Ne Sultan, Göçüp Gitmişler, Gölgesiz! Selam Etmişim Dostuma. Ve Dayatmışım…Görüyor musun ?7. Nasıl Severim Bir Bilsen. Köroğlu’yu, Karayılanı, Meçhul Askeri…Sonra Pir Sultanı ve Bedrettini.

8. Sonra Kalem Yazmaz, Bir Nice Sevda…Bir Bilsen, Onlar Beni Nasıl Severdi.

9. Bir Bilsen, Urfa’da Kurşun Atanı. Minareden, Barikattan, Selvi Dalından, Ölüme Nasıl Gülerdi. Bilmeni Mutlak İsterim..Duyuyor musun ?

10. Öyle Yıkma Kendini, Öyle Mahzun, Öyle Garip…Nerede Olursan Ol, İçerde, Dışarda, Derste, Sırada, Yürü Üstüne – Üstüne, Tükür Yüzüne Celladın, Fırsatçının, Fesatçının, Hayının…

11. Dayan Kitap ile, Dayan İş ile. Tırnak ile, Diş ile, Umut ile, Sevda ile, Düş ile.. Dayan Rüsva Etme Beni.

12. Gör, Nasıl Yeniden Yaratılırım, Namuslu, Genç Ellerinle. Kızlarım, Oğullarım Var Gelecekte, Herbiri Vazgeçilmez Cihan Parçası.

13. Kaç Bin Yıllık Hasretimin Koncası, Gözlerinden, Gözlerinden Öperim,

14. Bir Umudum Sende.. Anlıyor musun ?

15. Şiir: Anadolu – Ahmed Arif

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu