HABERLER

VALİLİKTEN AÇIKLAMA. YİNE SİYANÜR

Antalya’da 4 kişilik aile ölü bulundu. Evdeki cansız bedenlerin Selim Şimşek (36),eşi Sultan Şimşek (38) çocukları Ceren Şimşek (9) ve Ali Çınar Şimşek’e (5) ait olduğu tespit edildi. Olay yeri inceleme ekipleri yaptığı çalışmada siyanür bulgusuna rastladı. Habertürk’ten Fevzi Çakır’ın aktardığı bilgiye göre, ön otopsi raporunda Şimşek Ailesi’nin siyanür nedeniyle öldüklerinin kesinleştiği belirtildi.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Antalya’da bu sabah saat 02.00 sıralarında Konyaaltı ilçesinde akılalmaz bir olay meydana geldi. Şimşek Ailesi’nden haber alamayan bir yakını, dün saat 20.00 sıralarında eve geldi. Zile basan yakını, kapının açılmaması üzerine geri döndü. Gece yarısı yeniden eve gelen aynı kişi, yine kapının açılmaması üzerine durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, Cumhuriyet savcısının talimatıyla kapıyı çilingir yardımıyla açtı. DHA’da yer alan habere göre eve giren polis ekipleri, salonda Selim Şimşek ve çocukları Ceren ile Ali Çınar’ın ele ele cansız bedenlerini buldu. Evin diğer bölümlerini de kontrol eden polis, banyoda da anne Sultan Şimşek’in cesedini buldu.

---Sponsorlu Bağlantılar---

ÖN OTOPSİ SONUCU: ÖLÜM NEDENİ SİYANÜR

Habertürk’ten Gizem Türemen’in bildirdiğine göre adli tıbba gönderilen Şimşek ailesinin cansız bedenlerine otopsi işlemi yapıldı. Rapora göre ölümlere neden olan maddenin siyanür olduğu belirlendi. Bilindiği gbii 4 kişilik ailenin intihar olduğunu değerlendiriliyordu.

O MADDENİN NE OLDUĞU MERAK KONUSUYDU

Olay dün gece saat 02.00 sularında meydana geldi. Ekipler evde ne olduğu belirli olmayan kimyasal madde tespit etmiş, içerideki koku dikkat çekmişti. Kokudan etkilenen polis ekipleri ve çilingir Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. AFAD ve olay yeri inceleme ekipleri binanın içinde ve dışında inceleme yaptı. Emniyet bina ve çevresinde çok yoğun güvenlik önlemleri aldı, emniyet şeridi çekildi. Apartmanda oturanlar binayı boşalttı. Valilik Şimşek Ailesi ailesinin cesetlerinin incelenmek üzere Adli Tıp’a gönderildiğini bildirmişti. O maddenin siyanür olup olmadığı merak konusuydu. Ön otopsiye göre sözkonusu maddenin siyanür olduğunu tespit edildi.

MEKTUPTAKİ PARMAK İZLERİ İNCELENİYOR

Baba Şimşek bıraktığı mektupta 9 aydır işsiz olup, maddi sıkıntı çektiğini söylemişti. O mektuptaki parmak izleri inceleniyor acaba baba mı yoksa başkası tarafından mı kaleme alındı diye. Ev sahibi Olcay Şahin, Selim Şimşek’in 9 aydır evin kirasını, 10 aydır da aidatı ödemediğini söyledi. Kira ödemediği için dairenin tahliye edilmesi talep edilmiş ve senet imzalatılmıştı. Bunun dışında incelemeler sürüyor. Hayatını kaybeden anne Sultan Şimşek’in öz kardeşi Ceyhan Aydoğmuş ve eşi Yılmaz Aydoğmuş da bir açıklama yaptı. Şimşek ailesinin dini inançlarının çok yüksek olduğunu “o yüzden biz onların intihar ettiklerine hala inanamıyoruz, evet son zamanlarda gerçekten maddi sıkıntıları vardı” diye konuştular. Anne Sultan Şimşek edebiyat öğretmeniydi fakat bir süredir işsizdi ve gelirleri yoktu. Babanın da sabit geliri yoktu, daha önce yazılımcı ve reklamcı olarak çalışıyordu. Polis intiharın sebebinin üzerinde duruyor.

---Sponsorlu Bağlantılar---

TAM OTOPSİ RAPORU YARIN SONUÇLANACAK

Polis ekipleri evde bulunan cezveden ve yanması dolayısıyla eve yayılan ağır kokudan bahsetmişti. Hayatını kaybeden Sultan Şimşek’in akrabası Erzincan’dan geldi. Cenazeleri almak için Adli Tıp’a gittiler. Antalya’da yaşanan bu üzücü olay Fatih’teki 4 kardeşi de gündeme getirdi. O kardeşler de aslında maddi sıkıntı çektiklerini dile getirmişlerdi. Bunun üzerine siyanür içerek intihar ettikleri ortaya çıkmıştı. Otopsilerin yarın bitmesi gerekiyor.

TABUTLAR MATKAPLA VİDALANARAK KAPATILDI

Antalya’da 8 katlı bir binanın en üst katındaki dairede ölü bulunan Selim ve Sultan Şimşek çifti ile çocukları Ceren ve Ali Çınar Şimşek’in cenazeleri, polis ve KBRN ekiplerinin çalışmasını tamamladıktan sonra Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Cenazelerin konulduğu tabutların kapakları matkapla vidalanarak, kapatıldı. Şimşek Ailesi’nin cenazelerinin, otopsi işlemlerinin ardından toprağa verilmek üzere memleketleri Erzurum’a gönderileceği kaydedildi.

AVUKAT CİN’İN İDDİALARI

Antalyalı Avukat Hadi Cin, sosyal medyada yaptığı paylaşımda, yaşamını yitiren Selim Şimşek ile aynı mahallede oturduklarını belirterek, borçları nedeniyle sıkıntıya girdiğini bıraktığı mektuptan öğrendiğini, burada kime borcu olduğunu yazdığını öne sürdü. Cin’in paylaşımında şu iddialar da yer aldı:

“Bilgisayar teknikeri Selim maalesef kendisiyle birlikte eşinin ve çocuklarının canına kıymış, sadece Selim biliyormuş herkesin öleceğini.”

---Sponsorlu Bağlantılar---

‘BU KADAR KOLAY ULAŞILMAMALI’

Avukat Cin, siyanür ve benzer zehirlere bu kadar kolay ulaşılmaması gerektiğini de belirterek, “Buna yönelik mutlaka bir kanun ve önleyici tedbirler alınmalı. Özellikle internetten insanlar bu tip zehirlere ulaşabiliyor ve kargo yoluyla evine kadar gönderiliyor. Benim bir müvekkilim geçen yıl falezlerde siyanür içerek intihar etmişti. Siyanür ve benzer zehirlerin satışının iş amaçlı kullanan belli meslekler haricinde kimseye verilmemesi için hukuki süreç başlatmıştık ama bir sonuç elde edemedik” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı