PÜF NOKTASI

Uyku haplarından bile daha etkili sakinleştirici mutlaka deneyin

Lif oranı oldukça yüksek olan muz belki de dünya üzerinde en çok tüketilen besinlerden birisidir. Muz meyve olarak tüketildiğinde kısa süre içinde enerji verme özelliği ile bilinmektedir. Bununla birlikte sadece muz değil muz suyu da kesinlikle sağlık açısından oldukça faydalıdır. Muz suyunu hazırlamak için ise;

Bir adet muz

Ve yeteri kadar su

İşte bu kadar basit bir malzeme ile sadece muzu haşlamanız muz suyunu elde etmeniz için yeterli olacaktır. Yaklaşık olarak 10 dakika kaynattıktan sonra muzun suyunu elde etmek için biraz demlenmesini bekleyebilirsiniz. Ardından da süzerek bir bardağa doldurabilirsiniz. Muhteşem bir kokuya ve tada sahip olan muz suyunun içerisine isterseniz az bir miktar tarçında atabilirsiniz.

Muz suyunun en büyük katkısı ise kesinlikle uykusuzluk sorununa getirmiş olduğu çözüm;
Bu suyu içtikten sonra hemen birkaç saat içinde uykunuz gelecektir. Üstelik sakin ve deliksiz bir uyku için de muz suyunun faydalarını sizler de göreceksiniz.

Özellikle muzun içindeki potasyum oranının oldukça fazla olmasından dolayı tüketildiğinde vücuttaki tüm kasların gevşemesini sağlamaktadır. Bu da sağlıklı ve derin bir uyku için gerekli olan en önemli noktadır. Dilerseniz kabuklarını da kaynattığınız suyun içine atabilirsiniz. Özellikle muz kadar kabukları da potasyum ve magnezyum açısından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Kış için en doğal ve en sağlıklı içeceği bu şekilde hazırlayabilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu