HABERLER

USTA OYUNCU RIZA AKIN

Menderes Samancılar, ünlü oyuncu Rıza Akın hakkında çok üzücü bir haber verdi. Samancılar, Rıza Akın’ın beyin kanaması geçirdiğini duyurdu. Ameliyat olan Akın, yoğun bakımda tutuluyordu ancak kahreden haber geldi.Sinema ve tiyatro oyuncusu Rıza Akın beyin kanaması geçirdi.Haberi sosyal medya hesabından duyuran oyuncu arkadaşı Menderes Samancılar, Akın’ın ameliyattan çıktığını söyledi.Samancılar, yoğun bakımda tutulan ünlü oyuncu için, “Allah onu sevdiklerine bağışlasın. Kardeşim bunu da atlatacaktır. Sonuna kadar tüm doktorlarımıza inanıyor ve güveniyoruz” dedi.

KAHREDEN HABER

Bu sabah yeni bir paylaşım yapan Samancılar, “Canım kardeşim Rıza Akın’ı kaybettik” diyerek acı haberi duyurdu.RIZA AKIN KİMDİR?

Eylül 1957’de doğan Rıza Akın, tiyatroya Adana Halkevi’nde başladı. Tiyatro hayatına Ankara’da devam eden Akın, profesyonel kariyerine Ankara Birlik Tiyatrosu’nda adım attı.

Tiyatro yaşantısına (1969-1977) ara verdikten sonra iletişim eğitimi aldı ve gazeteciliğe başladı. 1997 yılında Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nu kurdu ve beş yıl sanat danışmanlığını üstlendi.

2005 yılında Tayfun Pirselimoğlu’nun tamamlanamayan ‘Kuartet’ adlı filmiyle oyunculuğa döndü. Habercilik ve oyunculuğu eşzamanlı götüren Rıza Akın, Nisan 2019’da Japon Miho Shimotashiro ile evlendi.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu